Hattrick

Zlatý míč Hattricku: mládí vpřed!

Bylo to stejné drama jako ve finále mistrovství světa, v němž se rozhodovalo až na penalty. Ve stejném duchu, ale výsledkově opačně, dopadl i 9. ročník redakční ankety o Zlatý míč Hattricku. Pomyslnou trofej si v souboji dvou generací odnáší ten mladší, jehož příjmení začíná na stejné písmeno jako u argentinské hvězdy. Kompletní přehled přináší lednový speciál magazínu Hattrick.

Ano, Zlatý míč Hattricku o pouhý bodík získal Kylian Mbappé, který porazil argentinského kapitána Lionela Messiho. Triumf Jihoameričanů na katarském turnaji se plně promítl i do doprovodných anket, týmem roku 2022 se stala Argentina a trenérem roku její kouč Lionel Scaloni.

Letos se do naší ankety zapojilo 33 respondentů a nás těší, že mezi nimi nechyběly velké osobnosti sportu, fotbalu a mediálního světa. Svůj hlas nám poslali nejen reprezentační trenéři Jaroslav Šilhavý a Jan Suchopárek, dále předseda FAČR Petr Fousek, šéf České unie sportu Miroslav Jansta, k nim se přidali renomovaní novináři z  předních deníků, webových stránek i z televizí.

V magazínu Hattrick, který nabízí vše o svém Zlatém míči se dočtete i další zajímavosti. 

– Kam se poděl Cristiano Ronaldo?

– Kolik hráčů z TOP ten nehrálo na mistrovství světa?

– Kdo oproti loňsku z desítky vypadl?

– Měl v anketních lístcích zastoupení i český fotbal. Odpověď: ano, ale kým?

To vše najdete ve speciálním vydání magazínu Hattrick, který je nyní v prodeji a na titulní straně se na vás culí právě Kylian Mbappé.