Hattrick

Zlatá žíla i suchej hajzl

Třetím dílem zakončuje magazín Hattrick svůj malý seriál k 30 letům samostatné české ligy. Nepůjde nyní až tak o pohled do nedávné historie, jako spíše o současnost, jejíž datové vymezení se váže na léta 2014 až 2023. 

Co je to zlatá žíla pro český fotbal a jeho nejvyšší soutěž? Odpověď je celkem jednoduchá: jsou to evropské poháry, především Liga mistrů. Probojovat se do skupiny znamená na české poměry velký finanční přínos, o tom sportovním ani nemluvě. Vyprávět by o tom mohli například v Plzni. Hattrick ve své příloze odhalí i další zákoutí vztahu evropských pohárů a první české ligy.

Sousloví „suchej hajzl“ se tak nějak vžilo s případem Romana Berbra, který byl v poslední dekádě faktickým vládcem českého profesionálního fotbalu. Byť to ve své obhajobě před soudem popírá, seč mu jazyk stačí. I tohle téma Hattrick patřičně propírá.

Veteráni, vysloužilci i bažanti. To je titulek galerie nejlepších hráčů poslední dekády české ligy. Výmluvně tak charakterizuje pohyb v kádrech klubů. V TOP 12 najdete fotbalisty, kteří už svoji skvělou kariéru ukončili, stejně jako ty, kterým třeba táhne na čtyřicítku, ale stále jsou oporami svých klubů. A taky ty, kteří jsou takříkajíc v nejlepších letech a nyní už třeba hrají v zahraničí.

Potřetí a naposledy je součástí přílohy ke 30 letům samostatné české ligy i časová osa, v níž krátké fragmenty pomohou připomenout historii ligy.

PŘÍLOHA KE 30 LETŮM SAMOSTATNÉ ČESKÉ LIGY JAKO SOUČÁST HATTRICKU NAJDETE V NEJNOVĚJŠÍM VYDÁNÍ TOHOTO MAGAZÍNU.