Blogy,  Články,  Domácí fotbal

„Že prezident Zeman odmítl návštěvu Číny, je pro české firmy velký problém,“ říká Tvrdík.Jak to bude se Slavií?

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY. Slávističtí fanoušci sice v lednu řeší hlavně odchody svých oblíbenců (Škoda do Rizesporu), Hušbauer (hostování v Drážďanech), Van Buren (hostování v Haagu), Hromada (hostování v Liberci) či možný příchod boleslavského kanonýra Komličenka (přestup údajně za 70 až 80 milionů, jarní hostování v Edenu za deset milionů korun). Ovšem závažnější z dlouhodobého hlediska může pro červenobílé být dění na politické scéně, hlavně ochlazení vztahů na lince prezident Miloš Zeman – Čína. Se svým šestnáctibodovým náskokem v čele ligy po dvaceti kolech získá Slavia dvacátý titul i kdyby jaro musela dohrát s kádrem Bohemky, ale co bude dál – před kvalifikací o Ligu mistrů atd.? Tak zní hlavní otázka.

Panika na česko-čínské lince

„Na česko-čínské lince propukla panika. Poté co loni na podzim pražská radnice vypověděla smlouvu o spolupráci s Pekingem, byl jediným garantem na konsolidaci vztahů mezi Českem a Čínou prezident Miloš Zeman. Jenže ten v neděli překvapil, když zkritizoval čínské investory za nenaplněné sliby o přísunu peněz do Česka a především odmítl navštívit Čínu,“ napsal server Seznam Zprávy.

Miloš Zeman totiž ve svém nedělním dopoledním rozhovoru pro deník Blesk prohlásil: „Nemyslím si, že čínská strana splnila to, co slibovala. Mluvím o investicích. A z toho vyplývá, že to, že na nejbližší summit pojede sice významná politická osobnost (ministr vnitra Jan Hamáček – pozn. red.), ale přece jen ne prezident, je jakýsi signál.”Jak zdůrazňuje Seznam Zprávy, tak diplomaticky tvrdé vyjádření nikdo nečekal.

Více na eFotbal.cz