Blogy

Zbytečně zrušený Zlatý míč, fotbal teď potřebuje hlavně reklamu. Je dobře, že český Zlatý míč vyhlášen bude

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY. Jsem velmi potěšen tím, že poté, co bylo tento týden oznámeno, že Zlatý míč France Football pro nejlepšího fotbalistu světa nebude letos poprvé od roku 1956 udělen, mě vedení Klubu sportovních novinářů ČR mailem právě vyzvalo, abych hlasoval ve druhé části novinářské ankety o nejlepšího českého fotbalistu s názvem Zlatý míč ČR 2019/2020. Myslím si totiž, že právě v přetěžké době světové pandemie fotbal potřebuje reklamu a podporu. Je dobře, že se v převážně většině evropských zemí dohrály či dohrávají národní soutěže, byť často bez diváků. Že se našel i vhodný model restartu a dokončení Ligy mistrů a Evropské ligy, že fotbal i za velmi obtížných podmínek dokázal, že žije. Rušení anket je podle mě velká chyba, přitom vyhlásit anketu je mnohem jednodušší než hrát v době pandemii fotbal „live“.

Šéfredaktor pořádajícího magazínu France Football Pascal Ferré agentuře AP řekl, že letošní ročník ankety byl zrušen kvůli tomu, že fotbalový rok je vinou pandemie koronaviru atypický a hráči nemají stejné podmínky.

Měnila se prý pravidla

„Je to tak zvláštní rok, že ho nemůžeme považovat za běžný. Řekněme, že jsme o rozhodnutí začali debatovat nejméně přede dvěma měsíci. Není to lehké rozhodnutí, ale museli jsme přijmout fakt, že by letos nešlo o normálního nebo typického vítěze Zlatého míče,“ vysvětloval Ferré.

Co nás opravdu znepokojovalo, bylo to, že by cena nemohla být spravedlivě udělena. Sezona začala s určitými pravidly a skončila s jinými. V lednu a únoru se fotbal hrál před plnými tribunami. Od května a června ale už s prázdnými ochozy,“pravil šéfredaktor France Football.

Více na eFotbal.cz