Blogy,  Články,  Domácí fotbal

Výzva 2021 sílí, připojil se i slávista Hogen. Malík s novou kandidaturou ve FAČR váhá, vadí mu málo peněz od státu

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY. Zatímco opoziční fotbalové hnutí Výzva 2021 iniciované a vedené bývalým elitním rozhodčím Ivanem Grégrem sílí, podepsal ho mj. bývalý kanonýr Slavie, Blšan či 1. FC Norimberk a nynější předseda TJ SK Satalice Roman Hogen, současný předseda FAČR Martin Malík váhá, zda vůbec bude příští rok na svou pozici znovu kandidovat. Jak se svěřil v pátečním interview pro MF Dnes, trápí ho, že fotbal, jemuž šéfuje s kontroverzním místopředsedou Romanem Berbrem, dostává od státu stále méně peněz. Nutno k tomu ovšem dodat, že Malíkův předchůdce Miroslav Pelta je právě kvůli „podivnému“ rozdělování státních dotací trestně stíhán (a čeká jej soud), stejně jako celá FAČR coby právnická osoba. A k tomu se asociační místopředseda Roman Berbr před časem v deníku Sport veřejně přiznal k tomu, že státní dotace přiděluje přednostně těm, kteří ho volí.

Nejen to vadí někdejšímu obávanému ligovému střelci Romanu Hogenovi, který coby sparťanský odchovanec má ve své sbírce slávistický titul z roku 1996. Letos v prosinci oslaví padesátku a čile šéfuje své „rodné“ TJ SK Satalice. Obec na východním okraji Prahy vede po podzimu skupinu B II. třídy a chce na jaře postoupit do I. B. třídy.

„Krajský přebor je pro nás asi až příliš vysoko, ale jako cíl pro náš klub bych viděl I. A třídu. Máme v Satalicích pěkný areál, kde se před časem hrála i Zimní Tipsport liga, jezdí k nám trénovat i jiné kluby,“ říká Roman Hogen.

Hogen: „V čele českého fotbalu by měli stát lidé typu Šmicera“

A jestli se nebojím, zda můj podpis pod Výzvou 2021 může Satalicím v jarním boji o postup nějak uškodit? Tak by to na téhle úrovni byla ta největší ubohost. To si vůbec nepřipouštím, výzvu jsem podepsal, protože s jejím textem zcela souhlasím. Také se mi nelíbí situace v našem fotbale, stačí se podívat, jak to loni vypadalo v baráži o postup do nejvyšší soutěže, jak to vypadá se systémem VAR. Ten něco ukáže a rozhodnutí je pak opačné? To je výsměch. Do čela fotbalu by se měli dostat lidé, kteří ho úspěšně hráli, rozumí mu a kteří v něm něco dokázali. Kluci, jako jsou třeba Vladimír Šmicer nebo Patrik Berger. To by byli správní reprezentanti českého fotbalu a ne ti, co tam sedí dnes,“ říká Hogen,

Více na eFotbal.cz