Hattrick

„Vypráskejme příživníky, co zařizují výsledky mimo hřiště!“ říká exčlen vedení českého fotbalu v otevřené zpovědi v novém čísle HATTRICKU

„Vypráskejme všechny hochštaplery a příživníky, co slibují a zařizují sportovní výsledky mimo sportoviště,“ říká v exkluzivním interviewnedávný člen výkonného výboru FAČR Michal Prokeš. Kde? V otevřené zpovědi, která od funkcionáře z nejvyšších pater českého fotbalu v posledních letech v této zemi nezazněla. Najdete ji v novém čísle magazínu HATTRICK, které vychází už ve čtvrtek 7. května.

„Před volbami rozšiřujeme sportovní centra, abychom si oficiálně koupili hlas. Poslušný může krást, ovlivňovat, hlavně, že hlasuje. Neposlušný je vytlačen. Kvůli tomuhle se stal fotbal prostředím, kde se v současnosti slušně uživí i lidé, co vůbec nic neumějí.“

Ve funkcích zůstávají ti, které všichni, co jsme kdy hráli fotbal, dobře známe. Zlí, úplatní rozhodčí, kteří pětadvacet poslouchají od hráčů, funkcionářů a trenérů, jaká jsou ‚hovada‘. Nemají nic než fotbal, jsou sami, mají zcela pokřivený pohled na svět. A těmhle lidem dal Roman Berbr smysl života. A funkci.“

„Pro udržení moci je potřeba nepřítel a nenávist. Rozhodčí vs. hráči, Morava vs. Čechy, profesionální fotbal vs. amatérský fotbal.“

„Systému VAR a o jeho využívání v české nejvyšší soutěži?A co si myslíte o policejních radarech? Slouží-li k zajištění bezpečnosti dopravy a k ochraně řidičů a majetku, je to super. Pokud to ale slouží k nelegálnímu výdělku policejních příslušníků či šikanovaní občanů, pak je to hanba. Problémem není nástroj, ale uživatel.“

„Opoziční Výzvu 2021 jsem podepsal, protože nesouhlasím se současným vedením českého fotbalu, a to jak politicky, tak po odborné stránce. Loajalita je v něm nadřazena odbornosti.“

„Staré struktury vládnou, protože je staré struktury volí. Fotbal potřebuje novou strukturu voličů a lídry s novým způsobem myšlení.Když přestaneme být lhostejní, stát se může cokoliv. Staré struktury sázejí na naši lenost, pohodlí a lhostejnost.“

To jsou některé další výroky Michala Prokeše, bývalého sportovně technického ředitele FAČR a bývalého člena výkonného výbor Fotbalové asociace, který předtím manažersky působil i ve Slavii a Dukle, v nebývale otevřeném interview pro květnové číslo magazínu HATTRICK. Muže, jenž byl před půldruhým rokem za poněkud podivných okolností „odejit“ z vedení českého fotbalu.

  • VELKÁ PŘÍLOHA K ME 2020 – TŘETÍ, ZÁVĚREČNÝ DÍL. Můžete se těšit nadalší část SERÁLU HATTRICKU k EURO 2020, které se však kvůli světové pandemii nového koronaviru uskuteční až v roce 2021. Tentokrát se věnujeme období 2000 až 2016. V původním interview o něm barvitě vypráví útočník třetího nejlepšího týmu z ME 2004 v Portugalsku Janem Kollerem.

• Rozhovor s Janem Kollerem.
• Seriál Stadiony EURO 2020, VI. díl – Glasgow, Dublin a Kodaň.
• Evropské šampionáty 2000 až 2016 ve faktech.


– 5PLAKÁTŮ– těšit se můžete na třetí tým z Ligy národů 2019, tedy národní celek ANGLIE.

A dále na čtyři individuální plakáty hráčů:ANTONÍNA BARÁKAv dresu italského US Lecce, SIMONA DELIHO v barvách Clubu Bruggy, ALISSONA BECKERAv brankářském triku FC Liverpool a MATTHIJSE DE LIGTA z Juventusu Turín.

– VELKÉ INTERVIEW: Jak se žije reprezentantovi ANTONÍNU BARÁKOVI v italském Lecce (nejen) v době světové pandemie, proč musel zrušit svatbu a jak se se svou půvabnou přítelkyní, modelkou, fotbalistkou a členkou komise ženského fotbalu UEFA Nikolou Mužíkovou těší na letní narození syna?

– TÉMA ČÍSLA: O OBŘÍM ROZMACHU ESPORTU (NEJEN) V ČASE COVIDU-19a jak toto nové odvětví stále více ohrožuje ostatní klasické sporty v čele s fotbalem.

-PANDEMICKÝ KALENDÁŘ aneb FOTBAL A COVID-19 DEN PO DNI. Kdo z fotbalistů se nakazil, v kterých světových i českých klubech si museli hráči snížit platy, co bude se sezonou 2019/2020 dál?

  • REPORTÁŽz BERGAMA A MILÁNA. BIOLOGICKÁ BOMBA aneb Jak pandemii v Itálii a ve Španělsku „pomohlo“ osmifinále Ligy mistrů mezi Atalantou Bergamo a Valencií, hrané na milánském San Siru.
  • – INTERVIEW s mladoboleslavským kapitánem Michalem Hubínkem (nejen) o výhrůžkách ministryně financí Aleny Schillerové a o tom, že ne všichni fotbalisté jsou ministryně.
  • – ARCHIV H. Sport a fotbal v těžkých časech španělské chřipky, válek a politických bojkotů.
  • DVOJROZHOVOR S JAROMÍREM BOSÁKEM a TOMÁŠEM RADOTÍNSKÝM hlavně o tom, že v čase pandemie je jedinou cestou k fotbalu televize.
  • PROJEKT aneb VŠE O NOVÉ APLIKACI jménem „LIVE PENALTY“.

– POVÍDKA TOMÁŠE BENDYna téma JAK CRISTIANO RONALDO ZACHRÁNIL SVĚTOVOU EKONOMIKU.

– HATTRICKÁŘ: Kdo je přeceňovaný, kdo podceňovaný? A kdo je frajer a zbabělec? Řeč dojde i na vtip a citát měsíce, těšit se můžete i na ty nejzajímavější události.

– HATTRICK, to je nekompromisní nálož fotbalového čtení! Proměňte svou šanci za pouhých 79 korun! HATTRICK vás nenechá v ofsajdu!

V prodeji již od čtvrtka 7. května 2020!

Český HATTRICK pro fanoušky!

V čase světové pandemie koronaviru vám nyní nabízíme HATTRICK AŽ DOMŮ, navícse skvělými knižními dárky (publikace od Milana Macha FOTBAL v hodnotě 599 Kč a sportovní komiks Pavla Kováře a Petra Vyorala v ceně 319 Kč) pro ty, co se rozhodnou pro naše výhodné dvouleté předplatné!

Více na casopisyknihy.cz, hattrick.cz a send.cz.!

-red-