Hattrick

V jaké formě přijely na Euro největší hvězdy?

K absolutní přehlídce už chybí jen Norsko a jeho dvacetiletý zázrak jménem Erling Haaland. I tak se ale na EURO představí dostatek hvězd, které na něj snad alespoň na chvilku dají zapomenout. V jaké formě dorazí na šampionát deset nejlepších fotbalistů současnosti, kteří v této sezoně nasázeli dohromady téměř 300 gólů?

CRISTIANO RONALDO

36 let

Portugalsko, Juventus

Cena: 50 milionů eur

V reprezentaci: 173 zápasů, 103 gólů

V této sezoně: 44 zápasů, 36 gólů a 4 asistence

Ani v pokročilém fotbalovém věku neztrácí nic ze svého střeleckého umu, byť se jeho hra nutně změnila. V tomto kalendářním roce už nasázel jedenadvacet branek a s vědomím, že jde nejspíš o poslední šanci stát se historicky nejlepším střelcem EURO, budou chtít svou sbírku rozšířit. O tom, že to dokáže, není pochyb. Zápasy v národním dresu pro něj vždy byly extra motivací.

KYLIAN MBAPPÉ

22 let

Francie, Paris Saint-Germain

Cena: 160 milionů eur

V reprezentaci: 42 zápasů, 16 gólů

V této sezoně: 47 zápasů, 42 gólů a 11 asistencí

Při neúčasti Norska bude střelec osmadvaceti letošních branek jasně nejsledovanějším fotbalistou celého turnaje. Lídr PSG a v současnosti nejdražší hráč planety, jenž je už ve dvaadvaceti letech nepostradatelnou součástí francouzského útoku, přijel na EURO ve fantastické fazoně – v posledních deseti zápasech nasázel dvanáct branek. A není pochyb o tom, že přidá další.

ROBERT LEWANDOWSKI

32 let

Polsko, Bayern Mnichov

Cena: 60 milionů eur

V reprezentaci: 118 zápasů, 66 gólů

V této sezoně: 40 zápasů, 48 gólů a 9 asistencí

Kulomet. V lepší formě než on na EURO nikdo nepřijede, a to i přes to, že jej v dubnu na chvíli odstavilo zranění. Za poslední půlrok Lewa odehrál sedmadvacet zápasů a nastřílel v nich neuvěřitelných šestatřicet branek, které Bayernupohodlně přinesly další titul. S ním má Polsko reálnou šanci na úspěch, ke kterému by se významně přihlíželo při udělování příštího Zlatého míče. Dočká se?

HARRY KANE

27 let

Anglie, Tottenham

Cena: 120 milionů eur

V reprezentaci: 53 zápasů, 34 gólů

V této sezoně: 49 zápasů, 33 gólů a 16 asistencí

Svým dvacátým letošním gólem v posledním ligovém utkání na Leicesteru si už po třetí vystřelil zlatou kopačku pro nejlepšího střelce Premier League a režíroval obrat, který Tottenhamu na poslední chvíli zajistil evropské poháry. Na EURO se navíc může přiblížit Wayneovi Rooneymu v čele tabulky nejlepších střelců anglické historie a dát všem zájemcům o jeho služby další důvod, aby začaly jednat. 

ROMELU LUKAKU

28 let

Belgie, Inter Milán

Cena: 90 milionů eur

V reprezentaci: 91 zápasů, 59 gólů

V této sezoně: 44 zápasů, 30 gólů a 10 asistencí

Nejlepší střelec belgické historie má za sebou z pohledu čísel nejlepší sezonu, navíc bez větších výkyvů. Jediným hluchým místem bylo pět dubnových utkání bez vstřelené branky, ale sezonu zakončil třemi „gólovými“ zápasy v řadě.

LORENZO INSIGNE

30 let

Itálie, Neapol

Cena: 48 milionů eur

V reprezentaci: 40 zápasů, 7 gólů

V této sezoně: 48 zápasů, 19 gólů a 11 asistencí

Jako by časoval formu na EURO. Na podzim nebylo o Insignem tolik slyšet, ale v letošním kalendářním roce nasázel čtrnáct branek a v květnu se postaral o to, aby na sezonu vzpomínal jako na svou nejlepší v kariéře. Italský útok bude radost sledovat.

A v jaké formě přijeli na EURO Bruno Fernandes, Kevin de Bruyne, Marcus Rashford nebo Thomas Müller? Krátké shrnutí a statistiky největších hvězd z uplynulé sezony najdete ve speciálním čísle časopisu HATTRICK věnovaném právě probíhajícímu mistrovství Evropy!