Blogy

Už i Babiš je pro: Pusťte fandy do ochozů! Slezme z plošin a štaflí. Aspoň na tu nadstavbu. Chce to i lobbing LFA

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY. „Situace ohledně nevpuštění fanoušků na stadiony je už absurdní. V létě budou tisíce lidí namačkaných na koupalištích, na náplavce, ale na otevřený stadion bude moci při vší snaze třetina permanentkářů do oddělených sektorů. Tomu s ohledem na vývoj pandemie v Česku prostě nerozumím,“ napsal na Twitter slávistický fotbalový fanoušek, který si říká Thorklaer. Lze s ním zela souhlasit. Pro vpuštění více diváků do ochozů se už ostatně začátkem června vyslovil v deníku Sport i premiér Andrej Babiš. 

Štafle, plošny, lešení – není to víc nebezpečné?

„A co je pustit dovnitř…“ nebo „Tak už je tam pusťte!“ To jsou titulky z pondělních novin, konkrétně z Deníku a Blesku, Deník Sport zase píše v článku s názvem „Štafle, plošny, lešení…“ o tom, že při sobotním večerním ligovém derby Bohemians 1905 – Sparta byl vršovický Ďolíček znovu obsypaný fanoušky.

Stejně jako při minulých utkáních klokanů s Teplicemi a Českými Budějovicemi zůstali fandové na ulici za ohradou, ovšem opět stáli na štaflích, žebřících, dokonce se tísnili i na dvou vysokozdvižných plošinách. Za pronájem jedné z nich byli ochotní dát dokonce sedm tisíc korun, takže je „lístek“ na derby stál mnohem víc, než by byla běžná vstupenka. Zájem byl takový, že dvoumetrové odstupy už nemohly být ani při sebevětší snaze dodrženy.

Ve své pondělní glose s názvem „Tak už je tam pusťte!“ Vojtěch Žižka v Deníku mj. píše:

Více na eFotbal.cz