Články,  Domácí fotbal,  Zahraniční fotbal

Slavia? Půlka hráčů z mistrovského týmu už zmizela, odchod Součka za téměř 600 milionů Kč se ale jeví logicky

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY. „Když se tak koukám na pozadí plochy na svém počítači, tak po půlroce je přesně půlka lidí z mistrovské grafiky (13 z 26) ze Slavie (minimálně dočasně) pryč. Docela velká fluktuace –a to ještě visí hrozba odchodu na hostování nad Zeleným,“ napsal na Twitter příznivec červenobílých Ondřej Kreml, přispívající na fanouškovský web slavistickenoviny.cz pod přezdívkou quelhar, poté, co se dozvěděl, že by opora týmu Tomáš Souček mohla odejít do West Hamu United údajně za 20 milionů liber. Kdyby nakonec šlo o opravdu „ostrý“ přestup (nikoli o hostování s opcí), inkasovali by slávisté při kurzu libry ke koruně (skoro 30:1) rekordních téměř 600 milionů korun.

Takový přestup by se zdál logický, i kdyby se Slavia nemusela řídit úspornějším režimem soběstačnosti.  Částka za Součka by totiž byla srovnatelná (ne-li lepší) s celkovými příjmy z celého ročníku Ligy mistrů 2019/2020. 

Čekají Trpišovský s Nezmarem na léto?

Trenér Jindřich Trpišovský sice po návratu z kondičního soustředění ve Španělsku prohlásil, že odpočítává kvůli Součkově dalšímu angažmá v Edenu dny, které ještě zbývají do konce přestupového okna, ovšem zdá se, že se už s možným odchodem své největší opory smířil. A přestože kouč mluvil o tom, že chce ve Slavii s realizačním týmem dokončit, co tu začal budovat, zdá se, že spíš musí oprášit svou libereckou roli, kdy mu také před sezonou ze Slovanu vždy odešli nejlepší hráči a on opětovně stavěl nový celek.

Skutečnost, že navzdory zahraničním nabídkám Trpišovský v Edenu nakonec v zimě zůstal (stejně jako opakovaně trucující sportovní ředitel Jan Nezmar), vykládali někteří znalci poměrů tak, že to je zatím jen odklad o půl roku a vyčkávání, jak se situace ve Slavii vyvrbí s další čínskou (ne)podporou. A že se mezitím hlavní kouč naučí pořádně anglicky, aby příště nemusel odmítat nabídky třeba z Nottinghamu Forest.

Více na eFotbal.cz..

zdroj fotky: www.shutterstock.com/