Hattrick

UEFA pořádá první „letecké“ mistrovství Evropy!

EURO je v plném proudu a to mimo jiné znamená, že nebe nad starým kontinentem je plné speciálů s výpravami jednotlivých týmů. Na tenhle evropský šampionát by si UEFA mohla zřídit vlastní leteckou společnost. A v době (post)covidové by nezkrachovala. Právě na cestovní vzdálenosti si mj. posvítil speciál magazínu Hattrick, který se kompletně věnuje mistrovství Evropy.

A jak je pro tento turnaj typické, ne všechny týmy mají stejné, nebo aspoň podobné podmínky. Opak je spíš pravdou. Šest privilegovaných týmů zůstalo během skupin na jednom místě, další během letu sotva vypijí kafíčko, jiní se zase mohou mohou v klidu prospat. 

„Osypky“ z cestování měli před prvním výkopem především Švýcaři ve skupině A a Poláci ve skupině E. Dějiště jejich tří zápasů jsou od sebe vzdálena přes tři tisíce kilometrů (a přes čtyři hodiny letu), navíc nehrají dva zápasy po sobě na jednom místě. 

To český tým si mohl z hlediska cestovatelského zdánlivě lebedit. Londýn a Glasgow mají ze všech šesti pořadatelských dvojic nejmenší vzdálenost, ale komplikaci přinesl nemožnost mít stále sídlo ve Skotsku a nutnost vracet se do Prahy.

A pokud pošilháváte po play off, pak vězte, že výhra ve skupině zavede český tým do Petrohradu, druhé místo pak do Kodaně a při případném postupu ze třetího místa jsou možnosti zůstat v Glasgow, nebo letět do Sevilly či Budapešti. Tak vzhůru na palubu. Letecké EURO začíná! 

Vše o EURO 2020 – nejen o cestování týmů – najdete ve speciálu magazínu Hattrick, který je nyní v prodeji.