Blogy

Tvrdíkovu Slavii na Hradě chválili Zeman i Číňané. Hráči vraždili neviňátka. A MOL Cup úpí

0:3. To není výsledek supertiebreaku nějakého deblového tenisového turnaje. Tímto poměrem porazila ve středu večer v Edenu Slavia svou třetiligovou karlovarskou jmenovkyni. Nešlo však o žádný tréninkový či modelový zápas. Jednalo se o osmifinále vrcholné soutěže jménem Český pohár/MOL Cup, z níž její vítěz postupuje do Evropské ligy. Komentátoři si v přímém přenosu ČT Sport pochvalovali, že padlo hodně gólů a že viděli spoustu útočných akcí, Stanislav Tecl si v roli kapitána domácích čtyřmi brankami zvedl sebevědomí a Západočeši si užili v Edenu své tři branky. Přesto mě při sledování zápasu napadla klasikova otázka: „Pane MOL (Malík, Tvrdík, Pauly atd. – nehodící se škrtněte, hodící se doplňte), vám se ten fotbal jako líbil?“ Na tomhle stupni takovéhle vraždění neviňátek?

Zvlášť když karlovarští amatéři kromě vítězného únorového duelu s Opavou (3:0) nehráli od loňského října a vlastně nemohli, i když měli povolenou výjimku, ani trénovat, protože většinu týmu nedávno skolil covid. A že si osmifínále zasloužili, když předtím zdolali ligový tým? To by ale Slezané nesměli v únoru na druhém konci Česka svůj duel zcela vypustit, hrát tam s rezervními hráči a juniory, a to dokonce bez trenéra Kováče. I to ovšem svědčí o renomé současné pohárové soutěže v Česku.  

O opakovaně výhodném domácím losu pražské Slavie jsem tu ironicky psal už  před čtrnácti dny, znovu se k tomu vrátíme. 

Všichni zaměstnanci CITIC byli zdárně očkováni

Slávistům se ovšem ve středu nedařilo jen na trávníku, ale i na pražském Hradě. Tam totiž prezident Miloš Zeman  přijal představitele vlastníka klubu červenobílých, společnosti CITIC Europe Holding. Hradní kancléř Vratislav Mynář, jemuž Zeman kvůli jeho „sociálně neinteligentní“  návštěvě  Edenu při utkání EL s Leicesterem odebral měsíční prémie, řekl, že zástupci čínské společnosti s prezidentem mluvili o pokračování čínských investic po zklidnění situace kolem pandemie a že probrali i čínskou vakcínu proti koronaviru. „A padla i pochvala za Slavii,“ dodal Mynář, což se muselo jistě líbit na Hradě přítomnému slávistickému šéfovi Jaroslavu Tvrdíkovi.

Celý Čtvrteční ofsajd Pavla Procházky si můžete přečíst exkluzivně na serveru eFotbal – https://www.efotbal.cz/clanek-220309-Tvrdikovu-Slavii-na-Hrade-chvalili-Zeman-i-Cinane-Hraci-vrazdili-nevinatka-A-MOL-Cup-upi.html !

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

zdroj foto: eFotbal.cz