Články,  Domácí fotbal

Tvrdíkova manipulace? Manipulují všichni. I sparťanský šéf Čupr. Ví o tom, že i deník Sport musel do karantény?

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY. Ve chvílích, kdy píšu tyto řádky, rozhoduje grémium Ligové fotbalové asociace (LFA) o dohrání dvou českých profesionálních soutěží. Přesto je třeba se ještě vrátit k přestřelce mezi Slavií s jejím bossem Jaroslavem Tvrdíkem na jedné straně a předsedou LFA a místopředsedou Sparty Dušanem Svobodou a sparťanským generálním ředitelem Františkem Čuprem na straně druhé. Ta je totiž pro stav českého ligového fotbalu zásadní. Tvrdík mj. prohlásil, že kdyby dnes ligu vedla Plzeň a Sparta by byla druhá, už by byla nejvyšší soutěž dávno ukončena. Svoboda označil tento výrok za manipulativní, Čupr mluvil o podpásových faulech. Důkladnou analýzou lze však opětovně a celkem snadno dojít k závěru, že účelových manipulací se dopouštějí všichni.

„Buďme upřímní, kdyby dnes Plzeň byla první a Sparta druhá, současné vedení LFA (předseda Dušan Svoboda, místopředseda plzeňský ředitel Adolf Šádek – pozn. aut.) by ligu již bez diskuse s kluby dávno ukončilo. Motivem rozhodovacího procesu hrát za každou cenu je přesvědčení Plzně, že může předhonit Slavii a ambice Sparty dostat se na pohárová místa. Nemám jim to dokonce ani za zlé. Jen přitom nesmí pošlapávat pravidla férové soutěže anebo hazardovat se zdravím hráčů. Těším se na ně v Edenu, my chceme vyhrávat hlavně na hřišti,“ prohlásil koncem minulého týdne Jaroslav Tvrdík ve svém rozhovoru pro lidovky.cz.

Zasvěcení vědí, že vskutku nejsem ve fanklubu Jaroslava Tvrdíka ani sportovního ředitele Slavie Jana Nezmara.

Ano, výrok slávistického šéfa o tom, že by vedení LFA, v němž nejvyšší funkce dosud zastávali funkcionáři Sparty a Plzně, ligu dávno ukončilo, manipulativní nesporně je. Tvrzení, že jejich zájmem– vzhledem k současnému postavení v tabulce –je ligu dohrát v plném rozsahu, se ovšem logicky zakládá na pravdě.

Více na eFotbal.cz