Blogy,  Články,  Domácí fotbal

Tvrdík by vyměnil Svobodu. Nečinnost LFA je zoufalá. Krize ukazuje, že v čele ligy chybí nezávislý a rázný šéf

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY. „Sundejte klubové a fanouškovské brýle a dívejte se na vážný problém v úplnosti. Se všemi aspekty: v první řadě tím lidským (zdravím), pak sportovním, ale i finančním. Jestli tedy někdo prosazuje stop nadstavbě anebo ukončení české ligové soutěže, měl by také zmínit, jak to vysvětlit partnerům Fortuně či O2. Třeba takhle: O vaše peníze nestojíme, obejdeme se bez nich. Vlastní zájmy vítězí,“ napsal v sobotu ve svém komentáři s názvem „Bavte se normálně. Nepropásněte šanci,“ hlavní komentátor deníku Sport Štěpán Filípek na adresu ligových klubů.

Dodal bych k tomu ještě jednu důležitou větu:„Nepropásněte šanci a zvolte si akceschopné vedení ligy se schopným, rázným a hlavně nezávislým šéfem, který bude (nejen) v čase pandemické krize situaci řešit a nebude se ji snažit vysedět.“

Zoufalé nečinnosti vedení české Fortuna:ligy, konkrétně šéfa Ligové fotbalové asociace (LFA) a místopředsedy Sparty Dušana Svobody, si všiml i zkušený hráčský agent, šéf agentury ISM Pavel Paska. Ten dává za vzor Německo, kde v této době představitelé bundesligy a tamních klubů neustále jednají, pořádají videokonference a volí jednotlivé varianty řešení pro různé situace.

Více na eFotbal.cz