Blogy,  Články,  Domácí fotbal

Trucující Bucha utekl navzdory protestu Slavie do Plzně, jak to bude s Haškem ve Spartě? A co Sbor rozhodců?

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY. Slávisté si lebedí, že se jim v posledním duelu s Opavou (2:0) konečně rozstříleli útočníci Musa s Teclem, ale pravý kanonýr řádil v Plzní v utkání s Příbramí (4:0). Pavel Bucha, jenž předloni opustil Eden za nesouhlasu červenobílých, zaznamenal v dresu Viktorie svůj první ligový hattrick. Přitom Slavia ho v létě 2018 na západ Čech nepustila, nesouhlasila s důvody jeho výpovědi a předala v srpnu 2018 věc Sboru rozhodců FAČR, což je bývalá arbitrážní komise. Ovšem ani po roce a půl jsme se žádného výstupu ze Strahova v kauze Bucha nedočkali, rychlost práce tohoto orgánu nebude nejspíš příliš závratná.

Co se stalo v létě 2018?

Zopakujme si zprávy ČTK z léta roku 2018:

„Fotbalový talent Pavel Bucha, který se rozkmotřil se Slavií, zamířil do konkurenční Plzně. Přestup už je registrován i v informačním systému FAČR. Viktoria potvrdila, že s Buchou podepsala smlouvu na čtyři roky. Dvacetiletý záložník totiž smlouvu se Slavií vypověděl. S tím ale pražský celek nesouhlasí a bude se bránit právní cestou. ‚Pavel Bucha se po podpisu smlouvy ihned přesunul za týmem na rakouské soustředění, kde se zapojí do tréninkového procesu. Celá záležitost se urodila velmi rychle, nicméně shoda s trenérským týmem Viktorie byla jednoznačná,‘ řekl pro klubový web generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Bucha v sezoně 2017/2018 dostal šanci v áčku Slavie, jejíž dres oblékal od svých deseti let po přestupu z Neratovic. Hned v prvním jarním zápase nastoupil v základní sestavě, celkem si připsal pět ligových startů. Probojoval se i do národního týmu do 20 let.Jenže pak se Bucha a jeho zastupující agentura Sport Invest nedohodli se Slavií na prodloužení smlouvy, jelikož klub z Edenu nechtěl přistoupit na výstupní klauzuli.

Slavia talentovanému odchovanci Buchovi totiž nedovolila zanést do smlouvy výstupní klauzuli ve výši 1,5 milionu eur (asi 39 milionů korun). Poté, co dvacetiletý hráč odmítl prodloužit kontrakt, byl přeřazen do juniorky. S A-týmem poté odmítl odcestovat na soustředění.

Více na eFotbal.cz