Hattrick

TOP 10 hlášek 2020/2021: „Blíží se doba, kdy budeme na fotbalech a nebudeme vědět, jak to skončí. To snad nejde!“

I covidová léta 2020 a 2021 přinesla spoustu (ne)povedených fotbalových hlášek a prohlášení, které stojí za to si zopakovat. Není divu, že k tomu přispěly výroky z kauzy „Berbr a spol.“, jež se dostaly na veřejnost. Králem se proto letos stává fotbalový „filozof“, bývalý sportovní ředitel Slavoje Vyšehrad Roman Rogoz. Často díky svému pravidelnému glosáři na serveru Sport.cz bodoval  trenér Josef Csaplár. A své si řekl u soudu týkající se známé dotační kauze i další oblíbený fotbalový „mluvka“, bývalý předseda FAČR a dnešní majitel FK Jablonec Miroslav Pelta. Tady je náš TOP 10 posledních dvou let 2020 a 2021.

1. Roman Rogoz: „Blíží se doba, kdy budeme na fotbalech a nebudeme vědět, jak to skončí. To snad nejde. To o těch postupujících a sestupujících budou rozhodovat hráči? Neblázni, ty vole. To jsou ti poslední!“  (Smutné proroctví  starého fotbalového veterána, který přestává rozumět novému světu).

2.  Roman Berbr: „A teď samozřejmě přemejšlím.  jak to tomu Tydýtovi vnuknout.“ (Místopředseda FAČR vymýšlí správnou taktiku na předsedu LFA).

3. Radek Bělák:  „Chlape,  jenom tě upozorňuju,  že u (Berbra),  prostě tam,  se říká ano, ne,  rozumím, nerozumím. Žádný dlouhý litanie, vole. Prostě ne,  aby jsi začal ve východním Prusku a skončil někde jinde..“ (Bývalý sportovní sekretář Zbrojovky Brno poučuje současného majitele Zbrojovky Brno, jak se správně mluví při návštěvě Náčelníka).

4. Josef Csaplár: „Sparta že běží do Evropy? Pokud si to tak vyhodnotili na Letné v kabině, potěš pánbůh!“ (Svérázný fotbalový expert polemizuje s tvrzením deníku Sport).

5. Josef Csaplár: „Slavia mě nebaví. Když je zápas vyrovnaný, rozhodčí jí pomůže nebo rovnou soupeře zařízne!“ (Svérázný fotbalový expert zpochybnil úspěchy českého mistrovského týmu).

6. Josef Csaplár: „Jestli si někdo myslí, že Spartu potáhnou do Ligy mistrů devatenáctiletí kluci, je naprosto mimo. Tohle můžou říkat možná v Příbrami, v Budějovicích, ale ne na Letné. Proboha, tyto hráče ale přece někdo skautuje, vybírá je, kupuje je, dává jim smlouvy, platí je. Je to jeho zodpovědnost. A já říkám, že současní hráči Sparty prostě na víc nemají. Líp hrát neumějí. Já tvrdím: Neřešte hráče Sparty. Ti, co nastoupili na Slovácku (a prohráli tam 0:4), ale i ti, co odehráli zápasy předtím, jsou na svém limitu. I když jim dáte milion denně, líp hrát nebudou.“ (Svérázný fotbalový expert o úrovni hráčů Sparty)

7. Miroslav Pelta: „Takoví basketbalisti nebo tenisti, to jsou většinou vysokoškoláci. My fotbalisti jsme geneticky trochu jiná třída. Moc chytrejch hráčů neznám. Výjimkou je teda Petr Čech, ten dokáže prodat i teplej vzduch,“ (Bývalý předseda FAČR a jablonecký majitel před soudem upřímně popsal intelektuální stav situaci mezi sportovci).

8. Petr Rada: „Na VAR se mě neptejte. Pro mě neexistuje. Musíme věřit, že slečna u videa rozhodla správně a má čisté svědomí.“ (Zkušený jablonecký trenér nemá rád novoty).“

9. Miroslav Pelta: „Já nevím, co to bylo za lidi, to si tam vždycky natahal každý ministr, ale těm by ve fotbale nikdo nesvěřil ani okres,“ (Bývalý předseda FAČR a jablonecký majitel před soudem o kvalitě úředníků na ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy)

10. Miroslav Pelta:„Můj měsíční příjem je v malých statisících. Co to je? Tak kolem dvě stě, tři sta tisíc měsíčně. A kolik mám na účtu? Kdo dělá fotbal, na účtu nemá nic a na peníze čeká. Jsem nízkonákladovej, nepiju, nefetuju. A když jdeme s manželkou na večeři, většinou to z karty platí ona.“ (Bývalý předseda FAČR a jablonecký majitel před soudem o svých příjmech a o těžkém životě majitele fotbalového klubu)

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK