Hattrick

Tipsport Malta Cup expanduje do Evropy, přijedou i Dánové

Tipsport Malta Cup si v evropském kalendáři získává čím dál tím významnější pozici. Už čtvrtý ročník turnaje proběhne v polovině ledna na středomořském ostrově za účasti čtyř celků ze čtyř evropských států, premiérově se na něm představí i dánský celek AAB Alborg. Z Česka přiletí na Maltu Sigma Olomouc, ze Slovenska Spartak Trnava, z Rakouska obhájce Tirol Innsbruck.

Novinkou bude hrací systém turnaje: pořadatelé vyslyšeli přání účastníků a zimní soustředění o několik dnů protáhli tak, aby zúčastněné týmy mohly kromě tréninků sehrát tři turnajové zápasy. „To dosud nebylo dost dobře možné kvůli tomu, že v minulých ročnících zúčastněné české týmy nerady hrály proti sobě a vždy preferovaly zahraniční soupeře,“ vysvětluje šéf komunikace pořadatelského Tipsportu Václav Sochor.

Tipsport Malta Cup probíhá za vydatné podpory maltské strany, která se jeho prostřednictvím chce dlouhodobě prezentovat jako ideální zimní destinace pro přípravu týmů kolektivních sportů a především fotbalu. „Malta žije fotbalem. Počtem obyvatel jsme sice zhruba tak velcí jako evropské město střední velikosti, přesto se u nás hrají čtyři ligové soutěže,“ říká šéf marketingu Malta Tourism Authority Carlo Micallef.

„Celý turnaj organizuje a financuje Tipsport, ale můžeme to dělat jen díky velké podpoře a pomoci, kterou od Malty dostáváme. Malta Tourism Authority a Malta Football Association jsou pro nás skvělými a spolehlivými partnery, s jejichž pomocí můžeme Tipsport Malta Cup rozvíjet,“ potvrzuje vedoucí pro média a obchod Tipsportu Lubomír Ježek.

„Fotbalový turnaj se posunul skutečně na mezinárodní úroveň, začaly si ho všímat i špičkové kluby z dalších evropských zemí. Zájem poměřit si síly v rámci zimní přípravy v kvalitních podmínkách a subtropickém klimatu tak limitují jen rozdílné pauzy mezi podzimní a jarní částí ligy v jednotlivých státech,“ doplňuje Helmut Amhof z agentury MFA SportsPlus, která zastupuje Maltskou fotbalovou asociaci.

Všechny zápasy se odehrají na maltském národním stadionu Ta‘ Qali.

Program turnaje:

ÚTERÝ 18. 1. 2022

Spartak Trnava vs. WSG Tirol

Sigma Olomouc vs. AAB Aalborg

PÁTEK 21. 1. 2022

WSG Tirol vs. AAB Aalborg

Sigma Olomouc vs. FC Spartak Trnava

PONDĚLÍ 24. 1. 2022

Sigma Olomouc vs. WSG Tirol

Spartak Trnava vs. AAB Aalborg

Galavečer s vyhlášením vítěze a předáním cen