Blogy

Těžké odcházení. Ronaldo prokopl zeď a vzteká se v Juventusu, Messi Barce v El Clásiku opět nepomohl

Od roku 2008 do roku 2019 se v čele světového fotbalu střídaly dvě osobnosti, Portugalec Cristiano Ronaldo a Argentinec Lionel Messi. Dva nesmiřitelní rivalové. Jen v roce 2018 vyhrál Zlatý míč Luka Modrič, protože dotáhl Chorvaty senzačně do finále MS v Rusku. Loni už patrně došlo ke zlomu. V covidovém roce ovšem Zlatý míč svou anketu kvůli pandemii zrušil, takže nový světový král Polák ve službách Bayernu Mnichov Robert Lewandowski získal „jen“ cenu FIFA. Ronaldo s Messim však svůj pozvolný ústup ze slávy nesnášejí nejlépe.  Spíš připomínají hlavní postavu z filmu Václava Havla „Odcházení“. Jenže čas nezastavíš, Ronaldovi bylo začátkem února již 36 let, Messi oslaví koncem června své 34. narozeniny. 

Poslední příklady z víkendu mluví jasně. Ronaldův Juventus sice vyhrál 3:1 nad Janovem, ovšem Cristiano v prvním poločase spálil jasnou gólovou příležitost a přes svou úpornou snahu žádnou branku v tomto utkání Serie A nedal a odešel ze hřiště navzdory výhře svého týmu velmi naštvaný. 

Ronaldo praštil s dresem o zem a zmizel

Server Ruik.cz cituje z italského sportovní deníku La Gazzetta dello Sport: „Cristiano po závěrečném hvizdu zahodil dres na trávník poblíž soupeřovy branky. Sebral ho podavač míčů, který chtěl dres Ronaldovi vrátit, ale už  to nestihl. V kabině pak Ronaldo prorazil z naštvanosti zeď, osprchoval se a v tichosti bez jakéhokoliv oznámení opustil útroby stadionu.“

Celý úterní příspěvek Pavla Procházky si můžete přečíst exkluzivně na serveru eFotbal – https://www.efotbal.cz/clanek-221114-Tezke-odchazeni-Ronaldo-prokopl-zed-a-vzteka-se-v-Juventusu-Messi-Barce-v-El-Clasiku-opet-nepomohl.html !

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

zdroj foto: eFotbal.cz