Blogy

Strahovská tradice: Když se losuje Český pohár, hraje Slavia doma a často s tím nejslabším soupeřem v osudí

V těchto dnech sice zajímá slávistickou veřejnost úplně jiný pohár – dva duely o účast v osmifinále Evropské ligy s Leicesterem City – ovšem pozornost si zaslouží i poněkud utajený strahovský los osmifinále Českého poháru/MOL Cupu. Ten se odehrál v pondělí před polednem, šlo ho sledovat přes YouTube a hlavním aktérem byl opět z minulosti osvědčený generální sekretář FAČR Jan Pauly mladší. Ten se proslavil už předloni při losování semifinálového poháru, kde roztomile, jaksi pokarlovarsku, hledal míčky v osudí, až mu vyšly dvojice Slavia – Sparta a Baník Ostrava-Bohemians 1905.

Shodou okolností pár hodin před losovacím aktem přišla autorovi tohoto článku z anonymního čísla SMS zpráva, která tvrdila, že Baník bude hrát doma s papírově nejslabším týmem v osudí, tedy s Bohemkou. A jiná zpráva zase říkala, že Slavia chce vzhledem ke svému náročnému jarnímu programu hrát domácí pohárové duely doma v Edenu. I to se povedlo, byť šlo o derby, Sparta tenkrát nebyla mistrovskému celku soupeřem. Jistě to byla pouhá shoda náhod a výrobcům fám to zkrátka jen vyšlo. 

Stejně jako teď v pondělí. Když v závěru osmifinálového losu zbyla poslední osmá dvojice, bylo jisté, že půjde o další derby, tentokrát slávistické, kdy se ligový mistr utká se svou třetiligovou jmenovkyní z Karlových Varů. Zkušené statistiky nepřekvapilo ani pořadatelství zápasu, který má zatím oficiální termín ve středu 3. března. Bude se hrát zase v Edenu. Nevěřící Tomášové z řad fanoušků jiných klubů si z toho dělali v internetových diskuzích nejapnou legraci a přisuzovali bossovi mistrovského celku Jaroslavu Tvrdíkovi jakousi tajemnou moc. Ten zachoval klid a vzal to na Twitteru s nadhledem a úsměvem.  

Celý Čtvrteční ofsajd Pavla Procházky si můžete přečíst exkluzivně na serveru eFotbal – https://www.efotbal.cz/clanek-220028-Strahovska-tradice-Kdyz-se-losuje-Cesky-pohar-hraje-Slavia-doma-a-casto-s-tim-nejslabsim-souperem-v-.html !

zdroj foto: efotbal.cz