Blogy,  Články,  Domácí fotbal,  Hattrick

Strach v Česku: „Pokud nedáme FAČR osobní mailové adresy všech členů, riskujeme, že nás vyřadí ze soutěží!“

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY. Digitalizace v českém fotbale, nebo snaha dodat obchodním partnerům osobní mailové adresy více než 330 tisíc členů Fotbalové asociace ČR (FAČR), čili dát jim do ruky byznysově nesmírně ceněné bohatství databáze největšího spolku v Česku? Tak zní základní otázka. Fotbalovým Českem běží začátkem roku 2020 strach z možného vyřazení ze soutěží! „Zadáváme do informačního (IS) FAČR e-maily všech členů, pohrozili nám, když to nebude do 15. března, tak riskujeme, že nebudeme připuštěni k soutěžím,“ napsal člen výkonného výboru jednoho okresního fotbalového svazu, jehož jméno má redakce efotbalu.cz k dispozici.

Je v Česku uzákoněná povinnost vlastnit e-mailovou adresu?

Získali jsme i dopis předsedy Okresního fotbalového svazu(OFS) v Karlových Varech Luboše Garaje, který rozeslal svým kolegům v celém Česku dopis, v němž mj. píše:

„Zdravím všechny zástupce fotbalového národa v Čechách, na Moravě i ve Slezsku.

Nevím, ale nedávno nám sliboval s úsměvem na tváři generální sekretář (Jan Pauly mladší, který se loni proslavil velmi podivným losováním semifinále MOL Cup – pozn. red.), že e-mailové adresy budou dobrovolné a nyní je dobrovolnost následující: Rozhodnout se buď dám e-mail a hraju nejkrásnější hru na světě, nebo nedám e-mail a jdu dělat jiný sport.

Já se ptám:
1. Může si fotbal takový přepych dovolit?
2. Je v našem státě uzákoněna povinnost zřídit si e-mailovou adresu?
3. Proč chce FAČR komunikovat s každým členem, když každý člen klubu komunikuje s Fotbalovou asociací přes svůj klub a nemá zájem to měnit?“

Více na eFotbal.cz