Blogy

Stává se po 10 letech z Plzně zase provinční klub? Ředitel Šádek je za dva miliony spolumajitelem Viktorky

To, o čem se mluvilo celé minulé desetiletí, se možná přesně po deseti letech stává skutkem.  Totiž, že se z Viktorie Plzeň, která momentálně z šestého místa ligové tabulky ztrácí na první Slavii jedenadvacet bodů,  zase vrací do původní pozice provinčního klubu. Mezitím získala pět ligových titulů (2011, 2013, 2015, 2016 a 2018) a třikrát hrála základní skupinu Ligy mistrů (2011, 2013 a 2018).  Polovičním spolumajitelem klubu se spolu s dosavadním oficiálním klubovým majitelem Tomášem Paclíkem stal viktoriánský ředitel a někdejší provozovatel sokolovské diskotéky Adolf Šádek. 

Půlka Plzně za dva miliony 

Spekulovalo se o tom už delší dobu. V úterý této uvažované změně věnoval deník Sport i část svého pravidelného podcastu a pak na jeho serveru vyšla následující následující zpráva:   

„Vlastnická struktura Viktorie Plzeň podle všeho mění podobu. V akciové společnosti Viktoria Plzeň 1911, která je jediným majitelem klubu, bude mít vedle dosavadního stoprocentního majitele Tomáše Paclíka stejný vlastnický podíl i generální manažer Adolf Šádek. Vyplývá to z notářského zápisu učiněného minulou středu a zveřejněného na stránkách justice.cz. 

Z dokumentu vyplývá, že základní jmění společnosti Viktoria Plzeň 1911 se rozhodnutím majitele Tomáše Paclíka zvyšuje z dosavadních dvou milionů korun na čtyři miliony prostřednictvím úpisu 200 kusů nových akcií v nominální hodnotě 10 tisíc korun za kus. Paclík se přednostního práva na cenné papíry vzdal ve prospěch generálního manažera Adolfa Šádka, který je musí splatit do tří pracovních dnů od uzavření smlouvy o upsání akcií. Zároveň došlo ke změně stanov dceřiné společnosti.“

Samotný klub na to reagoval svým prohlášením: „V tuto chvíli nejsou dokončeny veškeré administrativní náležitosti a s tím související interní procesy. Nebudeme tedy prozatím celou věc blíže komentovat. Ve chvíli, kdy dojde k naplnění všech náležitostí, bude klub informovat klubové partnery, kteří jsou jeho dlouhodobou a nedílnou součástí. Stejně tak budou informováni i naši věrní fanoušci a široká veřejnost prostřednictvím médií a klubových kanálů.“ 

Celý čtvrteční ofsajd Pavla Procházky si můžete přečíst exkluzivně na serveru eFotbal – https://www.efotbal.cz/clanek-220171-Stava-se-po-10-letech-z-Plzne-zase-provincni-klub-Reditel-Sadek-je-za-dva-miliony-spolumajitelem-Vik.html !

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

zdroj foto: efotbal.cz