Blogy

Skandál: Muž z kauzy Berbr jménem FAČR svolal kluby na podporu Poborského. Zve i Malíka, Peltu či Šádka

Karel Poborský na rozdíl od Petra Fouska či Vladimíra Šmicera jako jediný z kandidátů na předsedu tvrdošíjně odmítal prozradit jména svých podporovatelů z řad klubů, OFS a KFS. Jako by se za ně styděl. Nyní byla některá jména nechtěně odtajněna a není divu. Jde vesměs o staré struktury do října 2020 úzce spolupracující s bývalým místopředsedou FAČR Romanem Berbrem. Odhalil to skandální e-mail, který ve středu rozeslal z oficiální adresy asociace s logem FAČR vedoucí sekretář Řídící komise pro Čechy (ŘKČ) Jan Hořejší klubům ČFL a českých skupin divizí.

Jan Hořejší kluby zve na setkání s kandidátem na předsedu Karlem Poborským, která se má konat v pondělí 24. května v prostorách sekretariátu FAČR na Strahově. Toto pozvání rozšířil i o kandidáta na předsedu ŘKČ Martina Drobného a další hosty, současného předsedu FAČR Martina Malíka, plzeňského šéfa Adolfa Šádka (oba kandidují  na místopředsedu FAČR), generálního sekretáře FAČR Jana Paulyho mladšího a bývalého předsedu FAČR Miroslava Peltu.  Mimochodem Jan Hořejší je ten muž, který podle textu policejního obvinění v říjnové „kauze Berbr“ převzal na Strahově 100 000 korun (či více) od vyšehradského funkcionáře Romana Rogoze. A měl je předat sudímu Robertu Hájkovi za ovlivnění zápasu ČFL Živanice – Vyšehrad. 

Celý čtvrteční příspěvek si můžete přečíst exkluzivně na serveru eFotbal – https://www.efotbal.cz/clanek-221792-Skandal-Muz-z-kauzy-Berbr-jmenem-FACR-svolal-kluby-na-podporu-Poborskeho-Zve-i-Malika-Peltu-ci-Sadka.html !

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

zdroj foto: eFotbal.cz