Hattrick

Sešívaní nevypadli! Míří do baráže

Konec sešívaných na světové a evropské scéně? Ani náhodou. I po vyřazení Arsenalem v Evropské lize tým z Vršovic žije. Jako základ české reprezentace, která vstoupila do kvalifikace o mistrovství světa v Kataru. Ve skupině může klidně skončit poslední, ale baráž má jistou! Analýzu tří úvodních zápasů najdete v nejnovějším vydání magazínu Hattrick a s ní samozřejmě i vysvětlení, proč tomu tak je.

První tři schůdky na velmi rychlé a zároveň velmi těžké cestě s cílem v Kataru 2022 má česká reprezentace za sebou. A jsou to kroky… jaké vlastně? Z hlediska bodového průměrné, ale z pohledu „uměleckého“ dojmu mnohem více pozitivní. Pod taktovkou Jaroslava Šilhavého se na „sešívaném“ základě Slavie rodí tým, který by tuze rád přivedl Česko po šestnácti letech opět na mistrovství světa.

Zdálo se, že po výhře v Estonsku a namlsané remíze doma se světovou jedničkou s Belgií bude cestička do arabské pouště nalajnována mnohem jasnějšími konturami. Ovšem přišla studená sprcha ve Walesu a zádrhel. Malý zádrhel. Čtyři body ze tří zápasů nejsou žádnou hitparádou, ale na druhé straně ani ziskem k zatracení. Jen těžko budeme po jarní sérii pomýšlet na atak prvního místa Belgičanů ve skupině, ale baráž je i přes prohru na Ostrovech skoro jistě reálná, i kdybychom v kvalifikaci skončili až za Walesem. Nebo klidně i za Běloruskem a Estonskem.

Jak je to možné? Mohou za to nové pořádky v systému kvalifikací o mistrovství světa, kam se dostanou nejen týmy z kvalifikačních skupin, ale i dva nejlepší z Ligy národů.

Kompletní rozbor této postupové „matematiky“ najdete v magazínu Hattrick, stejně jako kompletní výsledkový servis kvalifikačních zápasů, sestavy a fakta.

Bohužel další účinkování na EURO se už nebude týkat týmu do 21 let. Lvíčata ve Slovinsku v jedné ze čtyř čtyřčlenných skupin po dvou remízách a jedné prohře neprošli do play off, které se v červnu bude hrát opět v Maďarsku a Slovinsku.

Proč k tomu došlo, o tom si můžete přečíst v další analýze v magazínu Hattrick. 

zdroj foto: eFotbal.cz