Články,  Domácí fotbal

Seriál Vyšehrad pokračuje: po zářezu Jihlavy je tu další podivný duel se zvláštními penaltami v režii sudího Lercha

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY. Druholigový seriál s názvem „Vyšehrad“ úspěšně pokračuje, a volně tak navazuje na populární internetový sitcom. Pouze v hlavní roli není všehoschopný „Lavi“, ale rozhodčí z Chovancovy poněkud zaneřáděné profesionální stáje.  Jak si všiml i server isport.cz, týden po chybně odpískané penaltě proti Jihlavě (1:1) se na Strahově pro Vyšehrad kopal dalšídiskutabilní pokutový kop, který se hostům moc nelíbil. Tentokrát to odnesla Vlašim, která v utkání řízeném často kritizovaným sudím Ondřejem Lerchem nakonec prohrála (1:2).

„Po filmovém pádu domácího hráče kopal Vyšehrad penaltu, kterou domácí Nitrianský proměnil,“napsal Benešovský deník. Ten sobotní utkání nazýval jako „Lerchovo“ nebo „podivné“.

Server onlajny.cz byl ještě tvrdší: „V poslední akci prvního poločasu je tu penalta pro Vyšehrad, ale jaká! Domácí Laňka si po odehrání míče hostujícím obráncem naskočil do soupeře, hlasitě zařval a sudí Lerch ukazuje na penaltový puntík. Tuhle penaltu patrně viděl jen rozhodčí.“

Do týdne a do dne…

Vraťme se o týden upět, kdy na stejném místě poškodil vyšehradského soupeře pro změnu rozhodčí Petr Hocekv druholigovém utkání Vyšehrad – Jihlava (1:1).  Jihlavští, kteří se v druhé lize vzpamatovávají z jarní baráže o nejvyšší soutěž, si stěžovali (nejen) na podivnou penaltu, jež se proti nim za stavu 0:0 v sobotu 20. října 2019 na Strahově kopala.

Více na eFotbal.cz..