Zlatý míč
Hattrick

Rok 2023 v bleděmodrém

Už jste si jistě zvykli na anketu magazínu Hattrick o Zlatý míč. Letos jsme si pod záštitou firmy PUMA vyhlásili podesáté. A ještě nikdy za desetileté trvání nebyl vítěz ve všech třech vyhlašovaných kategoriích tak jasný a spojený s jedním subjektem. Ten se jmenuje Manchester City.

Klub, jež je oděn do bleděmodré barvy, získa tomto reprezentačně hluchém roce tzv. treble, tedy vyhrál Ligu mistrů, Premier League a FA Cup. Tři soutěže, které jsou v šuplících fotbalové hierarchie úplně nej: nejprestižnější pohárová soutěž na světě, nejlepší liga a nejstarší domácí pohár. Takže vůbec nepřekvapilo, že PUMA Zlatý míč Hattricku ovládl nejen tento klub, ale i jeho trenér Pep Guardiola a ten, který za něj dal a stále dává nejvíce gólů – Erling Haaland.

I letos se nám v redakci sešel široký reprezentativní vzorek hlasů od fotbalových funkcionářů, osobností a kolegů novinářů. Svým hlasem přispěchal místopředseda FAČR Jiří Šidliák, trenér reprezentace do 21 let Jan Suchopárek či předseda České unie sportu Miroslav Jansta.

V letech, kdy se nehraje ani světový, ani evropský (či jihoamerický) šampionát se většinou v naší anketě objeví na prvním místě celá řada jmen. Letos tomu bylo jinak. Jen Kylian Mbappé získal mezi respondenty čtyři prvenství, Jude Belligham, Lionel Messi a Rodri po jednom. Všechna ostatní první místa směřovala na adresu norského bijce ManCity Erlinga Haalanda, který veškerou evropskou a světovou konkurenci porazil jak se říká o vagón.

Profil vítěze a pořadí na dalších místech, stejně jako TOP tří týmů a trenérů najdete v pravidelné příloze magazínu Hattrick. Najdete jej na obvyklých prodejních místech. V pěkném bleděmodrém hávu s jásajícím Erlingem Haalandem na titulní straně.

HATTRICK JAKO VŽDY PŘINÁŠÍ PLNOU NÁLOŽ FOTBALOVÉHO ČTENÍ!