Blogy,  Hattrick

Revoluce (či Fevoluce) mezi kluby? Slavia se Spartou se odvrátily od Malíka. Jakého kandidáta na předsedu FAČR podpoří?

Zatímco v lize se po středečních ligových dohrávkách (Zlín – Slavia 2:6) rozdíly mezi pražskými „S“ v tabulce zvětšují (červenobílí už mají zase o devět bodů víc), ve fotbalové politice se velkokluby až nápadně sbližují. Slávisté se sparťany totiž až nečekaně ostře ve společném prohlášení zkritizovali předsedu FAČR Martina Malíka za to, že se jménem českého fotbalu svévolně zastal šéfa Národní sportovní agentury (NSA) Milana Hniličky. Ten se, jak známo, o víkendu zúčastnil nepovoleného papalášského mejdanu v teplickém hotelu.

Přitom ještě v říjnu po Berbrově zatčení se Sparta i Slavia Malíka zastávaly. Že by změna trendu, že by nějaká fotbalová revoluce (či dokonce Fevoluce?) po více než čtvrtroce konečně pohltila i největší české profikluby? A proč? 

Situace bude nejspíš složitější a vztahově propletenější.

Po Berbrově zatčení měl Malík podporu obou „S“

„Martin Malík je řádně zvolený předseda FAČR. Dostal důvěru od delegátů valné hromady a celého fotbalového prostředí. Zároveň dle všech informací není součástí aktuálního vyšetřování Policie ČR. Proto by z našeho pohledu bylo správné, aby dál zůstal v čele FAČR. Měl by mít šanci prokázat, že je dostatečně silný, aby český fotbal provedl nelehkým obdobím. Je velmi správné, že ve fotbale probíhá očista. Martin Malík by se z pozice řádně zvoleného předsedy měl významně podílet na tom, aby tato očista nadále pokračovala,“uvedla Sparta jasně ve svém prohlášení 21. října 2020 v anketě deníku Sport, patřícímu sparťanskému majiteli Danielu Křetínskému.

Kompletní čtvrteční příspěvek Pavla Procházky si lze přečíst na serveru eFotbal – https://www.efotbal.cz/clanek-219582-Revoluce-ci-Fevoluce-mezi-kluby-Slavia-se-Spartou-se-odvratily-od-Malika-Jakeho-kandidata-na-predsed.html !

zdroj foto: efotbal.cz