Reprezentace
Reprezentace

Reprezentace pod závojem nerozhodnosti a pohodlnosti

Pryč jsou doby, kdy se fotbalový národ těšil na zápasy národního týmu, při nichž české bary a hospody duněly nadšením a národní mok tekl proudem. Česká reprezentace nyní bojuje o postup na EURO 2024 do Německa, ale svojí hrou nebaví, nepředvádí fotbal, který by rajcoval fandy napříč republikou, notabene vyvolával stavy euforie. Tým je zahalen pod závoj vlastní nerozhodnosti a jistého dílu pohodlnosti, možná až nezájmu. Vždyť na to EURO stejně nějak postoupíme, tak co. Opravdu jsme si tím jisti?

Magazín Hattrick přináší ve svém nejnovějším vydání analýzu reprezentace po zářijovém zápase s Albánií, kdy tým Jaroslava Šilhavého doma jen remizoval 1:1. Bylo zcela logické, že po takovém průběhu zápasu se znovu rozvířily debaty o tom, jaký přínos má trenér a celý jeho realizační tým. Respektive o tom, jaká je jeho pozice v hierarchii svazu. Byla pevná, aspoň zatím. Teď ale čeká národní tým vpravdě klíčová bitva v Tiraně, která může ledacos napovědět, ba rozhodnout.

Magazín Hattrick přináší úvahy a zabředá i do zákulisí a třeba srovnává nesrovnatelné. V Hattricku se rovněž dočtete: Jak známo, v Německu, u pořadatelů závěrečného turnaje evropského šampionátu skončil nedávno po přípravném debaklu s Japonskem trenér Hansi Flick. „Hansiho si vážím jako člověka i odborníka, jenže sportovní úspěch reprezentace je nejvyšší prioritou,“ řekl předseda tamního svazu Bernd Neuendorf. Jasně oddělil lidskou stránku od té odborné. Potíž je v tom, že v českém prostředí jsme se něčeho podobného zatím nedočkali. Jaroslav Šilhavý je skvělý člověk, férový chlap a dozajista i odborník. Jenže momentálně to v součinnosti s nejvyšší reprezentační prioritou nějak nesedí a neladí. Pohodlnost a nerozhodnost jeho šéfů zase vítězí a její závoj leží nad celým týmem.

Další podrobnosti o národním týmu včetně postupové matematiky najdete v aktuálním vydání magazínu HATTRICK, který nabízí i další zajímavé fotbalové čtení.