Blogy

Řepka: „Duo Fousek+Šmicer? Neporazitelné.“ Od Malíka se distancují i na Moravě. Berbrovce drží u moci jen covid

Zdá se, že staré (pro)berbrovské struktury v českém fotbale drží v této době u moci už jen covid-19 a epidemická situace, která zatím nedovoluje pořádat okresní volební valné hromady. Po Spartě a Slavii se totiž od předsedy FAČR Martina Malíka, alespoň co se týče kauzy „Hnilička a spol.“, odvrátili i na Moravě. Výkonný výbor Jihomoravského krajského fotbalového svazu se jednomyslně distancoval od účasti předsedy FAČR na „Společném prohlášení představitelů českého sportovního prostředí k situaci kolem předsedy NSA Milana Hniličky“ a odmítl, že by toto stanovisko vyjadřovalo názor VV JmKFS na celou kauzu. A pokud jde o možné nové vedení českého fotbalu, docela reálně se jeví spojení respektovaný fotbalový diplomat Petr Fousek+internacionál Vladimír Šmicer.

To by podle čelného představitele opoziční Fotbalové evoluce (Fevoluce) Rudolfa Řepky, bývalého generálního sekretáře FAČR, jenž Strahov opustil na protest proti praktikám asociačního exmístopředsedy Romana Berbra, bylo v českém fotbale praktiky neporazitelné. Šestačtyřicetiletý Řepka to řekl v sobotním rozhovoru pro Deník. 

Šmicer by předsedu Fouska respektoval

„Petr Fousek? Vidíme, co za ním historicky je, co ve fotbale dokázal. Čeká na své rozhodnutí znovu kandidovat na předsedu FAČR relativně dlouho, myslím, že by se měl brzy vyjádřit. Když řekne, že má zájem být předsedou, Fevoluce půjde za ním,“ vyjádřil se jasně Rudolf Řepka pro sobotní Deník a zásadním způsobem tak vyjasnil situaci, různé dohady a spekulace. 

Celou Úterní ránu Pavla Procházky si můžete přečíst exkluzivně na serveru eFotbal – https://www.efotbal.cz/clanek-219682-Repka-Duo-Fousek-Smicer-Neporazitelne-Od-Malika-se-distancuji-i-na-Morave-Berbrovce-drzi-u-moci-jen-.html !

zdroj foto: efotbal.cz