Blogy

První kolo? Dvě třetiny duelů odřídili Berbrovi oblíbenci! Portugalec Pereira asi ještě neví, která bije

„Portugalec to vzal z gruntu. Všichni potrefení jsou na víkend nominovaní na zápasy 1. ligy. Co z toho vyplývá? Že žádné podstatné změny nebudou, a to ani na okresech.“ To je jedna z rozhořčených a velmi ironických internetových reakcí fanouška z diskuse na serveru lidovky.cz po zveřejnění nominace rozhodčích na první letošní kolo Fortuna:ligy. Nový portugalský šéf komise arbitrů Portugalec Vítor Melo Pereira nejspíš zatím opravdu neví, která bije. Trojici Královec, Ardeleanu a Rejžek, která se objevila při aktivní spolupráci s Romanem Berbrem v policejním spise, sice zatím odstavil, ovšem jinak dvě třetiny zápasů, tedy šest z devíti, odřídili největší Berbrovi oblíbenci! Další byli v akci na pomezí či u videa. Někteří dokonce dvakrát během víkendu.

Když se objevily na oficiálním webu nominace sudích, bral jsem jeden udivený telefonát za druhým. „To si toho Portugalce vodí jako loutku, všechno je při starém,“ zněly naštvané hlasy lidí, co se zajímají o ligový fotbal v Česku. 

Začátkem ledna jsme na efotbal.cz publikovali seznam sudích nejvíce v minulosti spojených s exmístopředsedou FAČR, kteří by měli pro ztrátu důvěry v českém profifotbale co nejdřív skončit. Většina z nich byla v lednu zase v akci…

Ono je to ale těžké, když v „nové“ komisi zůstal bývalý člen Chovancovy a Wilczekovy party Jiří Kureš, mimochodem proberbrovský předseda OFS České Budějovice a člen výkonného výboru Jihočeského krajského fotbalového svazu, který vede Jan Jílek, jeden z největších Berbrových spolupracovníků považovaný za „Náčelníkova“ nástupce.

Celou úterní ránu Pavla Procházky si lze přečíst na webu eFotbalu – https://www.efotbal.cz/clanek-219385-Prvni-kolo-Dve-tretiny-duelu-odridili-Berbrovi-oblibenci-Portugalec-Pereira-asi-jeste-nevi-ktera-bij.html

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

foto zdroj: fcviktoria.cz