Hattrick

Provod se vrací do tréninku s áčkem Slavie. Stihne derby se Spartou, které by měli řídit Poláci?

Lukáš Provod, pětadvacetiletý český reprezentační záložník ve službách pražské Slavie a nejlepší hráč ligové sezony 2020/2021  (v hlasování trenérů, kapitánů a vybraných novinářů zvítězil před klubovým spoluhráčem Nicolaem Stanciem a sparťanem Adamem Hložkem) je podle informací efotbalu po svém dlouhodobém zranění již velmi dobře fyzicky připraven . Od pondělka by se měl zapojit do plného tréninku s e slávistickým A-týmem, a blíží se tak jeho návrat na hřiště.

Jak známo, loni v květnu, zhruba měsíc před startem EURO Provod nedohrál ligové utkání v Olomouci. Diagnóza? Přetržený přední zkřížený vaz v koleni a dlouhé měsíce bez fotbalu. „Když mi to lékař oznámil, první den byl asi ze všeho nejhorší. Teď už to ale beru prostě tak, jak to je, a soustředím se hlavně na to, co pro nohu můžu udělat. Moje vize je taková, že bych se v zimní přípravě rád vrátil zpátky do tréninku,“ říkal pár dní po svém zranění Lukáš Provod.

Hráče, který pak loni v červnu na ekonomické fakultě Západočeské univerzity v Plzni úspěšně složil bakalářské zkoušky a jako jeden z mála ligových fotbalistů si tedy může před své jméno psát vysokoškolský titul, čekala operace a plastika vazu. Musel šest týdnů nosit ortézu, chodit o berlích a absolvovat náročnou a dlouho rehabilitací.

Nyní  by mohl – alespoň jako náhradník na lavičce – stihnout v Edenu ligové derby Slavia-Sparta, které se hraje v rámci 24. kola Fortuna:ligy už v neděli 6. března (18:00, vysílá O2 TV Sport). 

Pokud jde o toto březnové derby, mohli by jej rozhodovat elitní sudí z Polska kategorie FIFA elite a FIFA first (Česko má nyní nejlépe postaveného rozhodčího pouze ve skupině FIFA second). Poláci ovšem potřebují mít z české strany finální rozhodnutí o této věci už do čtvrtka. K této záležitosti byla podle našich informací zřízena pracovní skupina „LFA-FAČR/komise rozhodčích“.

Předseda komise rozhodčích FAČR Radek Příhoda dává v těchto dnech arbitrům pro derby svou prioritu. Teď jde o to, aby stejný čas a péči věnovalo této věci i vedení LFA, tak, aby nedošlo k prodlení.