Blogy

Profifotbal cestu našel. Ale co amatéři? Dohrají se ČFL, MSFL, divize atd.? Berbrovci kolem jen sebou kopou

„Netahejte politiku do sportu,“ slýcháváme často. Jenže v době covidu a světové pandemie to nejde, Politika, resp. politici, současný sport, fotbal zvlášť, svými rozhodnutími zásadně ovlivňují, často ho v podstatě řídí.  Profesionální sport, tedy ve fotbale první a druhá liga, za přísného testování v Česku běží, ale ostatní fotbalisté, velcí i malí, zase nečinně stojí, nesmějí ani řádně trénovat. Včetně těch tzv. výkonnostních v ČFL, MSFL a divizích. 

Vedení českého fotbalu je za dané situace „marné“ a bezradné, stejně jako politická garnitura, která Česko v těchto smutných časech řídí. Ta si navíc logicky nechce styky s proberbrovskými starými strukturami ve vedení FAČR ještě více kazit své, již tak dost pošramocené, renomé. Změnou mohou přinést jen volby na všech frontách. Ty fotbalové se v okresech a krajích se naštěstí už zase mohou konat.

Třetí sportovní lockdown se naštěstí nekonal

„Nezlobte se na mě, ale žádat o tři tisíce lidí na fotbale v době, kdy jsou nemocnice přecpané a kdy se prakticky jedná o vyhlášení stanného práva, je politicky naivní chyba, i kdyby to bylo zcela bezpečné. Já bych byl raději zticha a neupozorňoval na sebe, nebo to profifotbalu, hokeji atd. zase vypnou jako na jaře nebo v říjnu na celý měsíc i bez diváků,“ napsal jsem ve středu 24. února na Facebooku, když šéf Slavie Jaroslav Tvrdík přišel se svou, jinak dobře míněnou, iniciativou, jak dostat diváky zpět do hledišť.

Přesně to se stalo, koncem posledního únorového týdne vážně hrozil profisportu po loňském březnu a říjnu už třetí lockdown. Až ve čtvrtek 25. února pozdě večer došlo k určitému uklidnění, když ministr zdravotnictví Jan Blatný na konkrétní novinářský dotaz řekl: „Profesionální sportovci jsou už několik měsíců pravidelně kontrolováni, a pokud si udrží negativitu z PCR testů, tak myslím, že by k přerušení jejich činnosti dojít nemuselo.“

Celý úterní příspěvek Pavla Procházky si můžete přečíst exkluzivně na serveru eFotbal – https://www.efotbal.cz/clanek-220262-Profifotbal-cestu-nasel-Ale-co-amateri-Dohraji-se-CFL-MSFL-divize-atd-Berbrovci-kolem-jen-sebou-kopo.html !

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

zdroj foto: efotbal.cz