Hattrick

Proč předseda LFA Svoboda ignoruje stanoviska UEFA? Promarněná šance na zásadní diskusi v ČT Sport

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY. Donedávna se vedení Ligové fotbalové asociace (LFA), řídící v Česku první a druhou ligu, odvolávala na názory a doporučení UEFA. Když se však nyní názory zástupců Evropské fotbalové unie zcela neshodují s míněním a přáním představitelů LFA, hlavně pak jejího šéfa a místopředsedy Sparty Dušana Svobody, tak LFA couvá a tvrdošíjně trvá na jedné možné variantě, tedy dokončit ligu pouze a jen v původním formátu s nadstavbou. Jinak prý nemá být vyhlášen mistr ani sestupující.

Přitom UEFA v souladu s Evropskou klubovou asociací ECA před posledním dubnovým víkendem jasně deklarovaly, že preferují: 1. dohrání národních soutěží v původním formátu, 2. dohrání soutěží alespoň ve zkrácené variantě, 3. určení účastníků LM a EL podle stavu v nedohrané aktuální soutěži (s preferencí vyhlásit alespoň mistra – soudě podle stanoviska šéfa UEFA Aleksandera Čeferina v případě Premier League FC Liverpool).

Tedy žádné klubové koeficienty za posledních pět či deset let, o kterých ještě na začátku dubna v deníku Sport mluvil Dušan Svoboda (jehož klubu by tohle řešení velmi vyhovovalo), nýbrž aktuální sezona a její sportovní hodnota. I proto se předseda UEFA Čeferin hlásí i k udělení mistrovského titulu v nedohrané soutěži, například v Premier League.

Více na eFotbal.cz