Hattrick

Příběh CR7 ve zlaté arabské kleci. Čtěte v HATTRICKU

Sestoupil z piedestalu evropských soutěží do ligy, kterou u nás sotva kdo znal, natož aby ji sledoval. Snad poprvé v životě byl odněkud vyhozen, neboť jeho konec v Manchesteru United se jinak nazvat nedá. Upsal se saúdskoarabskému klubu Al-Nassr za bezprecedentních pět miliard korun za dvouletou smlouvu. Teď by měl pětinásobný držitel Zlatého míče dva roky kopat ve zlaté arabské kleci a být ambasadorem fotbalu v těchto ropných končinách.

Není těžké uhodnout, o kom je řeč. O Cristianu Ronaldovi, ale proč zrovna tento konec světa? 

Hrál jsem za všechny významné kluby v hlavních evropských soutěžích, vyhrál jsem v nich všechno, co se dalo. Mohl jsem pokračovat v Evropě, další nabídky mi přišly z Asie, Brazílie, USA a taky z rodného Portugalska, ale já jsem se rozhodl pro Al-Nassr. Beru to jako výzvu a poslání pomoci fotbalu v této zemi,“ říkal až se státnickým nadhledem samotný fotbalista, když za cvakání spouští fotoaparátů podepisoval smlouvu, která z něj udělal nejlépe placeného sportovce světa všech dob napříč všemi sporty. 175 milionů liber, 200 milionů eur, 5 miliard korun, vyberte si měnu podle libosti, podle kurzů na přelomu roku. Mimochodem, kdosi spočítal, že za vteřinu mu to hodí 160 korun v českých.

Chvíli mu trvalo, než se začal v novém prostředí prosazovat. O jeho střeleckých bilancích si můžete přečíst na zpravodajských a sportovních webech, ale magazín HATTRICK nabízí exkluzivní pohled do zákulisí života této sportovní celebrity v Rijádu. Co všechno se dozvíte?

– Kde Ronaldo tzv. rozbil svůj stan. Není to 4+1 někde na sídlišti, ale pořádně honosné sídlo a taky za pořádný balík. Přečtěte si a podívejte se i na obrázky.

– Může podle přísných arabských zákonů bydlet pod jednou střechou se svojí přítelkyní Georginou Rodriguezovou, s níž není sezdán? Pro celebrity jeho typu se řešení našlo?

– Co bude (či je) s jeho vilou v Portugalsku, která stála 21 milion eur? Do ní se CR7 na úplném konci kariéry hodlá nastěhovat a ve vstupní hale bude vidět sebe sama… z vosku…

Nejen tohle se dozvíte v březnovém čísle magazínu HATTRICK o Cristianu Ronaldovi, který si nyní užívá angažmá ve zlaté arabské kleci v Al-Nassru.