Hattrick

Premier League na CANAL+Sport. Unikátní projekt i s Bosákem: Interview v novém HATTRICKU SPECIÁL! 

V pondělí 1. srpna 2022 to vypukne! Vysílání anglické Premier League se minimálně na další roky přesouvá na novou česko-slovenskou TV stanici CANAL + Sport (bude jistojistě v nabídce operátora Skylink). Diváci na jedné stanici uvidí všech 380 zápasů ročníku 2022/2023 – začne to v pátek 5. srpna v 21 hodin zahajovacím duelem Crystal Palace-Arsenal (komentuje Matúš Lukáč, předzápasové studio moderuje od 20.20 hodin Jaromír Bosák). O dosud v Česku a na Slovensku nevídaném projektu posktyli HATTRICKU exkluzivní rozhovor tuzemský konzultant CANAL+Sport Jiří Hošek a jedna  ze stěžejních komentátorských a moderátorských tváří nové stanice Jaromír Bosák.

Nejprve to hlavní.

Jak se divák k vašemu programu s Premier League dostane?

Jiří Hošek: Všem televizním providerům společnost CA NAL+ předložila nabídku, aby si nový sportovní program s názvem CA NAL+ Sport mohli zařadit do svého portfolia. A dále již záleží, zda dojde k domluvě na komerčních podmínkách. V každém případě bude nový program CA NAL+ Sport dostupný v nabídce Skylinku, kde si jej bude možné pořídít samostatně- pokud chce zákazník zůstat u svého stávajícího poskytovatele TV služeb. Anebo bude samozřejmě možné přejít ke Skylinku a koupit si balíček Kombi+, v němž bude nový kanál vysílající Premier League a také bohatá nabídka programů všech žánrů.

Jaromír Bosák: CA NAL+ netrvá na absolutní exkluzivitě. Nový program by měl být dostupný stávajícím i budoucím fanouškům Premier League. My jako jeho představitelé programu budeme moc rádi, pokud dojde k domluvě CANAL + Luxembourg s dalšími operátory z Česka i Slovenska, kteří program do své nabídky zařadí.

Budete unikátně vysílat všech 380 zápasů z ročníku 2022/2023. To však jistě není všechno, na co ještě chcete diváka přilákat?

Jiří Hošek: S čím se chceme také chlubit, je pondělní večerní šedesátiminutová talk show, což zjednodušeně řečeno bude rekapitulace týdenního dění v Premier League s jedním moderátorem – hlavně s Jaromírem Bosákem nebo s Matúšem Lukáčem a se třemi hosty. Nebude to jen zpravodajské, budeme přicházet i s kauzami, přestupy, tak abychom věcem přišli na dřeň. Budeme ale z těch stovek hodin záběrů, které budeme mít k dispozici, vyrábět i pořad „Premier League Memories“, za nějž bude mít zodpovědnost Karel Häring. V něm se budeme vracet ke slavným zápasům historie PL , pokusíme se k nim sehnat očité svědky, ideálně z řad českých fotbalistů, a parádně to celé zabalit. S Premier League je spojená i velmi populární virtuální hra „Fantasy“, při níž si zájemci skládají sestavu z reálných hráčů. Velmi se těším na pořad, který k tomu bude připravovat náš mladý talentovaný kolega Karel Tvaroh. Jinak magazíny, kde se moc nemluví, jako nejlepší góly sezony atd., budeme pouštět v originále, jiné opatříme českým překladem. Před každým kolem budeme vysílat asi půlhodinový blok aktuálních informací z jednotlivých klubů včetně záznamů nejlepších odpovědí z posledních tiskových konferencí z pátečního poledne. Rozhodně stojí už teď zato navštěvovat i naši internetovou stránku canalplussport.cz nebo sk.

Pokud jde ale o tu pondělní talkshow, tak tu v pondělí večer s názvem Tiki-Taka vysílá už O2TV Sport. Je sice hodně věnovaná české nejvyšší soutěži, ale přesto, půjdete přímo proti ní?

Jiří Hošek: Nepopírám, že naše talkshow chce být jakýmsi vyzyvatelem Tiki-Taky z O2 Sport. Ve sportovním duchu chceme soupeřit z pohledu oblíbenosti pořadu, ale ne nasazením ve stejném čase.
S nejvyšší pravděpodobností se pořad bude vysílat v pondělí v nějakém večerním čase. Pouze když bude na pořadu pondělní dohrávka Premier League, tak s pořadem trošku couvneme na dřívější hodinu a bude nám sloužit i coby předzápasové studio.

Co by mělo být hlavní mottem vaši práce na novém kanálu?

Jiří Hošek: Pokud jde o filozofii našeho projektu, dali se dohromady lidé, kteří mají velmi různý backround. Potkávají se v něm mladí novináři s lidmi, kteří jsou v branži třicet let. Jako je třeba Jaromír Bosák, jenž komentoval všechno možné, i včetně té Premier League.

To bylo na Eurosportu?

Jaromír Bosák: Ne, ne, my jsme krátce Premier League vysílali v České televizi. A také jsem ji kdysi dva roky komentoval pro FilmNet, který vysílal ze Stockholmu.

Jiří Hošek: Přesto jde o jednu z met, na kterou Míra ještě zcela nedosáhl. Totiž soustředěně, mezi lidmi, kteří tomu nadprůměrně rozumí, komentovat nejzábavnější, nejkvalitnější a všestranně nejpropracovanější fotbalovou ligu na světě. Rádi bychom, aby bylo vidět – i s ohledem na to, jak se fotbal v Česku dělá, a to nejen televizně – , mluvit o sportu číslo jedna poněkud jinak. Je tu velký manévrovací prostor, jak být více informativní, tak zároveň více zábavný. Aby si diváci řekli, včetně těch, kteří Premier League tak úplně „nežerou“: Hele, ti kluci mě baví.

CANAL+ Sport od 1. srpna!

Celé obsáhlé exkluzivní interview s Jiřím Hoškem a Jaromírem Bosákem si přečtěte v textově-plakátovém HATTRICKU SPECIÁL ČÍSLO 2, který je čerstvě na trhu od čtvrtka 7. července 2022.