Blogy

Politici brojí proti divákům na lize, fotbal se stal prašivým produktem. Iniciativy chtějí duo Fousek plus Šmicer

Politici napříč spektrem, stejně jako političtí novináři, v posledních dnech hlasitě brojí proti divákům na fotbale a neustále dohromady motají a míchají otevření škol a obchodů s malou (jen deset procent kapacity) účastí diváků na fotbalové lize. Začal s tím premiér Andrej Babiš, který dokonce za tuto pilotní výjimku ostře zkritizoval novou hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou, v pondělí v této neodborné kritice pokračovali v diskusi na Událostech, komentářích na ČT 24 mj. ministr kultury Lubomír Zaorálek a předseda STAN Vít Rakušan.

Že to nevědí politici, mě neudivuje, ale zástupci médií by měli vědět, že na ligový fotbal na čistém vzduchu mohou lidé jen s čerstvým (PCR nebo antigenním) testem, ne starším než pouhé dva dny. Nic takového se s tak krátkou časovou testovací platností ve firmách, školách, o obchodech ani nemluvě, v celém Česku neděje.

Hlavní hygienička Svrčinová, která loni v červnu ještě coby šéfka hygieny v Moravskoslezském kraji kvůli jednomu nakaženému opavskému náhradníkovi předčasně ukončila ligovou soutěž, tedy její skupinu o záchranu, se svým nynějším povolením možná chtěla fotbalu po roce za svůj tehdejší necitlivý čin alespoň částečně omluvit. 

Celý úterní příspěvek Pavla Procházky si můžete přečíst exkluzivně na serveru eFotbal – https://www.efotbal.cz/clanek-221518-Politici-broji-proti-divakum-na-lize-fotbal-se-stal-prasivym-produktem-Iniciativy-chteji-duo-Fousek-.html !

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

zdroj foto: eFotbal