Hattrick

Podporují Poborského i Pelta s Berbrem?! A naštval Hoftych svou gratulací brankáře Nguyena?

V českém fotbale se teď mluvilo hlavně o derby, o kauze „Kamara-Kúdela“ a trestech v ní udělených a o čtvrteční odvetě čtvrtfinálové odvetě Evropské ligy Arsenal-Slavia, takže některé zajímavé události či spekulace zůstaly v pozadí či utajeny. Pojďme se tedy na ně alespoň krátce zaměřit. Neuvěřitelnou zvěstí, která běží tuzemským fotbalovým zákulisím, je, že kromě vedení a sekretariátu FAČR  a Jana Richtera (muže 22 funkcí, poslance a volebního manažera hnutí ANO, předsedy OFS v Chomutově a úzkého spolupracovníka z řad Berbrových rozhodčích/„řezníků“ Zdeňka Vaňkáta)  mohou údajně kandidaturu Karla Poborského z utajených pozic podporovat i Miroslav Pelta a Roman Berbr.

Proč Miroslav Pelta? Protože se v kuloárech nechal slyšet, že chce být nadále nejen šéfem „svého“ Libereckého krajského fotbalového svazu, ale že si myslí i na místo ve výkonném výboru FAČR, třeba až na místopředsednické křeslo. Samozřejmě, že záleží na tom, jak dopadne jeho soud kvůli machinacím se státními dotacemi, ovšem možná si myslí, že i s nějakou tou podmínkou by se český fotbal reprezentovat dal.

„Těmhle lidem je spousta věcí jedno, v jejich bublině jim některé záležitosti nedocházejí tak, jako lidem mimo jejich svět,“ vysvětluje znalec prostředí.  A Poborský, s nímž Pelta na Strahově v době svého předsednictví ve FAČR až do začátku května 2017, kdy ho zatkla policie, spolupracoval, by mohl být vhodným klíčem k budoucím možným funkcím „Velkého Čápa“.

Celý čtrteční příspěvek Pavla Procházky si můžete přečíst exkluzivně na serveru eFotbal – https://www.efotbal.cz/clanek-221145-Podporuji-Poborskeho-i-Pelta-s-Berbrem-A-nastval-Hoftych-svou-gratulaci-brankare-Nguyena.html !

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

zdroj foto: efotbal.cz