Hattrick

Poborský rýpáním do Fouska šlápl do velkého lejna. Má zapotřebí, aby ho podporovali opilci a skalní berbrovci?

Už jsem tu psal o tom, že předsednická kandidatura zástupce opoziční Fevoluce, internacionála Vladimíra Šmicera vedle rovněž proreformního kandidáta Petra Fouska na první pohled vypadá jako riskantní tříštění proreformních sil v jednotném boji za nutnou očistu českého fotbalu a proti postberbrovským strukturám, které se shlukují v jednom strahovském šiku za jiným bývalým reprezentantem, dnes pracovníkem FAČR  Karlem Poborským.  

Pro nezasvěcenou veřejnost se tak z duelu „Bojovníci za obrodu“ vs. „berbrovci“ stává utkání „Slavia vs. Sparta“, což může Poborskému vyhovovat.  Na druhou stranu předvolební strategie zase může před valnou hromadou FAČR (3. června v Nymburce) Šmicera s Fouskem spojit.

„Strahovské osazenstvo vystrčilo před sebe do boje kolegu z kanceláře Karla Poborského. Jeho jméno vypadá líp, než kdyby osobně kandidoval kdokoli z nich. Ať už by šlo o dosavadního předsedu Martina Malíka, šéfa STES Miroslava Platila, finančního ředitele Libora Kabelku, generálního sekretáře Jana Paulyho mladšího, šéfa Etické komise Jana Paulyho staršího nebo třeba legislativního ředitele Jana Lega. Téhle strahovské partičce by samozřejmě velmi vyhovovalo, kdyby mohla setrvat na svých pozicích, dostávat i nadále výplaty a hlavně odměny za pozice v představenstvech dceřiných firem a firmiček FAČR. A držet pod pokličkou další případná tajemství o dosavadním strahovském hospodaření s fotbalovými penězi,“ napsal ve svém komentáři na Seznamu Zprávy Luděk Mádl.

Celý úterní příspěvek Pavla Procházky si můžete přečíst exkluzivně na serveru eFotbal – https://www.efotbal.cz/clanek-221383-Poborsky-rypanim-do-Fouska-slapl-do-velkeho-lejna-Ma-zapotrebi-aby-ho-podporovali-opilci-a-skalni-be.html !

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

zdroj foto: eFotbal.cz