Blogy

Plzeň už patří Šádkovi. Půjde nový majitel Viktorky před disciplinárku za vulgární napadení sponzora Zbrojovky?

I podle zdrojů efotbalu.cz se stal hlavním majitelem Viktorie Plzeň ředitel klubu a místopředseda Ligové fotbalové asociace (LFA) Adolf Šádek, zatímco dosavadní šéf viktoriánů a člen Malíkova výkonného výboru FAČR Tomáš Paclík se kvůli svým zdravotním a osobním problémům stahuje do pozadí. Pokud jde o Šádka, tomu by mohlo hrozit řízení disciplinární komise, protože během utkání Zbrojovka Brno – Viktoria Plzeň vulgárně napadl ve „zlatém“ VIPu“ brněnského sponzora Josefa Grilla. A to před svědky, jedním z nich měl být i první místopředseda FAČR za Moravu Zdeněk Zlámal.

„Adolf Šádek by měl být už  majitelem Viktorie Plzeň,“ tvrdil již začátkem týdne dobře informovaný zdroj efotbalu.cz. 

„Dosavadní vlastník klubu, společnosti Viktorie Plzeň 1911 a. s.,  Tomáš Paclík totiž začal mít po té, co se jeho služeb zřekla francouzská vodárenská firma Veolia, kterou v Česku zastupoval, finanční problémy. Mluvilo se i o určitých kontaktech na jisté kontroverzní osoby na Slovensku. Měl si prý půjčovat i na Viktorku Plzeň, údajnou částku přes sto milionů se ještě podařilo srovnat prodejem Krmenčíka do zahraničí. Adolfu Šádkovi se to logicky nelíbilo, proto nejprve za dva miliony korun získal ve viktoriánské firmě polovinu. A původně monistický způsob řízení společnosti byl změněn na dualistický. To znamená, že Šádkovi měla patřit většina. A to i proto, že kdyby se ozvali věřitelé, získali by ve Viktorce Plzeň jen menšinový podíl,“ vysvětlil redakční zdroj. 

„Tomáš Paclík nyní zůstává ve své olomoucké vile a obává se budoucnosti.“ 

Celý čtvrteční příspěvek Pavla Procházky si můžete přečíst exkluzivně na serveru eFotbal – https://www.efotbal.cz/clanek-220609-Plzen-uz-patri-Sadkovi-Pujde-novy-majitel-Viktorky-pred-disciplinarku-za-vulgarni-napadeni-sponzora-.html !

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

zdroj foto: eFotbal.cz