Jaroslav Šilhavý
Hattrick

Pět let s trenérem Šilhavým


Pět let u reprezentace, to je dlouhá doba. Víc zápasů než Jaroslav Šilhavý odkoučovali u národního týmu jen Karel Brückner (76) a ve federálních dějinách Jozef Vengloš (76) a Václav Ježek (58). Jaroslavu Šilhavému někdo počítá 56 zápasů, někdo 58, kvůli covidu za něj totiž zaskakoval i asistent Jiří Chytrý. Ale čísla nejsou zdaleka tak podstatná, jako vědomí odkud a kam se v éře Jaroslava Šilhavého národní tým posunul. Anebo kde zůstal stát.

Takto začíná analýza spolupracovníka Hattricku Luďka Mádla, která se ohlíží za pětiletým působením Jaroslava Šilhavého na trenérské lavici národního celku. Jak hodnotit kouče, který dvakrát postoupil na závěrečný turnaj evropského šampionátu a jednou se s ním dostal až mezi osm nejlepších celků starého kontinentu? Určitě ne optikou posledního půlroku, kdy reprezentace tápala, aby nakonec na EURO 2024 postoupila. Jaroslav Šilhavý zanechal po sobě poměrně významnou stopu.

Právě o tom je brilantní text v magazínu Hattrick, mapující pětiletku Jaroslava Šilhavého u národního týmu. Neváhejte, magazín Hattrick je tu pro vás.