Blogy,  Články,  Domácí fotbal

Pelta či Šádek do Sparty? Šílenství. To by Křetínský musel zapomenout na „cinklý jaro“ i na bombu ve své tašce…

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY. V době koronavirové, kdy se fotbal nehraje, se člověk tedy dozví věci. Třeba, že by se na Spartu mohl vrátit jablonecký boss a bývalý předseda FAČR Miroslav Pelta. A to přesto, že je v současné době obžalován z trestných činů kvůli aféře se státními dotacemi, pročež přišel o funkci šéfa českého fotbalu. Bývalý letenský manažer Jakub Otava se zase ve Sportu nechal slyšet, že pravým šéfem pro Spartu by byl ředitel Viktorie Plzeň Adolf Šádek. To pak člověk neví, na čem to lidé, uvěznění nyní ve svých domovech, „ujíždějí“. Otava už zapomněl, co mělo být obsahem pověstné Křetínského tašky, s níž sparťanský majitel přišel po podivném utkání s Plzní v září roku 2011 na Strahov? Nebo to naopak ví, a proto plzeňského bosse na Letnou doporučuje?

„Nabídku od pana Křetínského na stole nemám, ale je pravda, že na téma já a Sparta jsme spolu mluvili. Jsem majitelem klubu v Jablonci, ale jediná výzva, kterou bych přijal, je, že bych se chtěl vrátit do vedení Sparty. Umím si představit, že bychom pracovali na tom, abychom Spartu vrátili na vrchol,“ nechal se nedávno slyšet Miroslav Pelta.

O Danielu Křetínském pak Pelta v rozhovoru pro O2 TV prohlásil: „Drží slovo, drží dohody, má fantastické chování. My všichni z fotbalové branže si ho musíme vážit. Díky němu se zvýšil respekt u ostatních subjektů, které se ve fotbale angažují. Máme velmi dobrý vztah. Jediné, co mu vyčítám, je, že chce řídit Spartu sám a prostřednictvím svých lidí, kteří v životě fotbal nehráli. Měl by někomu dát mandát, aby Sparta byla jeho radost, a ne noční můra. Sparta je národní klenot a lidé ho nehodnotí podle toho, kolik má elektráren, ale jak je úspěšný se Spartou.“

Více na eFotbal.cz...