Blogy

Ostuda Síně slávy,chybí v ní super gólman František Plánička i kouč mistrů Evropy Václav Ježek!

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY. Síň slávy českého fotbalu byla oficiálně zřízena v roce 2006 a postupně jsou do ní při slavnostním vyhlašování ankety Fotbalista roku uváděni hráči, trenéři a funkcionáři, ale i týmy. Naposledy to byl za rok 2019 Jan Koller, s nímž magazín HATTRICK přinesl ve svém květnovém čísle velký rozhovor. Ovšem, jak marně pravidelně upozorňuji, je ostudou Síně slávy českého fotbalu, že v ní stále chybí samostatné místo pro nejlepšího předválečného brankáře starého kontinentu a gólmana československých vicemistrů světa z roku 1934 Františka Pláničku a hlavního trenéra československých mistrů Evropy z roku 1976 Václava Ježka.

O zařazení do Síně slávy rozhoduje hlasování Akademie, která je složena z vybraných trenérů, hráčů, funkcionářů a novinářů (rovněž mám tu čest).Následně toto rozhodnutí schvaluje Výkonný výbor FAČR.

Ani za čtrnáct let…

Pro pořádek, prvním členem Síně slávy se stal v roce 2006 Josef Masopust, držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy (1962). Při desátém výročí založení této tradice do Síně slávy vstoupil i druhý český držitel Zlatého míče Pavel Nedvěd (2003).

Více na eFotbal.cz…