Blogy

Opozice získala 80 procent okresů, jen Kladno si zvolilo berbrovce Blažeje. A proč si FAČR půjčuje čtvrt miliardy?

„Celkem to vypadá dobře. Zatím z pěti okresů v Česku, kde volby proběhly, vyhrály čtyři kluby, které chtějí změnu. Dobře to nedopadlo jen na Kladně. Tam se kluby nakonec rozhodly pro stávající vedení,“ konstatoval pro Sport.cz po prvních volebních valných hromadách okresních fotbalových svazů zástupce opoziční Fotbalové evoluce, internacionál Vladimír Šmicer. Čtyři z pěti okresů, to je 80 procent. Slušný průběžný výsledek. Jen v „rudém“ Kladně vyhrál dosavadní předseda OFS, známý Berbrův oblíbený ligový rozhodčí Petr Blažej.  

Na Kladně je prý jiná atmosféra

Nedávno zesnulý šéf sportovní redakce České televize a velký bojovník proti praktikám Berbra a spol., známý Kladeňák Otakar Černý by z takové volby ve svém okrese asi radost neměl. 

„Ano, v okrese Kladno vyhráli. Ale zase na Praze-západ zvítězil náš příznivec Honza Rajnoch. Ve středních Čechách je dvanáct okresů, potřebujeme jich získat co nejvíc. U Kladna jsem dopředu tušil, že to tam nedopadne dobře Od začátku tam při našich návštěvách totiž byla jiná atmosféra než v jiných okresech, Ale zase, nebereme to jako porážku,“ dodal Vladimír Šmicer. 

Čtyři pětiny z prvních pěti možností je na úvod velmi slušný a povzbudivý výsledek Fotbalové evoluce (Fevoluce). Zvlášť když předseda Středočeského krajského fotbalového svazu Miroslav Liba zneužívá ve svůj prospěch oficiální webové stránky SKFS, kde začal jako by náhodou představovat své skvělé předsedy OFS. Které tohoto Berbrova oblíbence včetně kladenského Blažeje samozřejmě podporují. Tak, jako dříve podporovali v říjnu zatčeného exmístopředsedu FAČR, jenž už naštěstí čerstvě opustil řady Fotbalové asociace.

Celý úterní příspěvek Pavla Procházky si můžete přečíst exkluzivně na serveru eFotbal – https://www.efotbal.cz/clanek-220405-Opozice-ziskala-80-procent-okresu-jen-Kladno-si-zvolilo-berbrovce-Blazeje-A-proc-si-FACR-pujcuje-ctv.html !

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

zdroj foto: efotbal.cz