Blogy

Opozice v parlamentu pomohla v boji proti Berbrovým pijavicím. Valné hromady se smějí konat: přijde změna?

Jsou to paradoxy. Čtvrteční jednání Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, která zamítla prodloužení nouzového stavu, významně pomohlo bojovníkům proti starým berbrovským strukturám a pijavicím v tuzemském fotbale. Vláda sice s pomocí hejtmanů nouzový stav v neděli zase vyhlásila, ovšem v souvislosti s tím vydala i několik dalších nových opatření.

Mimo jiné to, že se už zase mohou konat valné hromady spolků. Tedy i volební valné hromady okresních fotbalových svazů, jež musely být v lednu a v první polovině února kvůli epidemické situaci v Česku odloženy. Tím vzrostly naděje opozičních skupin, Fevoluce, Čistého fotbalu a Výzvy 2021, na zásadní změnu v místním sportu číslo jedna.

A to tak, že v okresech budou zvoleni noví zástupci toužící po férovém řízení fotbalu a že staré proberbrovské struktury a pořádky budou po letech poraženy. Mohli by být zvoleni i delegáti nového typu na celostátní volební valnou hromadu FAČR. Ta se má konat 3. června 2021 a mělo by na ní být zvoleno nové vedení českého fotbalu včetně předsedy FAČR. 

Zatím to vypadá, že za „staré struktury“ mohou kandidovat dosavadní předseda Martin Malík a současný šéf oddělení elitní mládeže FAČR Karel Poborský (na druhého místopředsedu FAČR). Proti nim se rýsuje opoziční duo Petr Fousek coby předseda a Vladimír Šmicer jako druhý místopředseda. 

Fousek, který s Malíkem kvůli zradě některých zbaběle pragmatických delegátů a klubů s Malíkem v prosinci 2017 už jednou prohrál, je podle všeho připraven vyhlásit svou kandidaturu v případě, že okresní volby potvrdí proklamovanou touhou po změně.

Celou Úterní ránu Pavla Procházky si můžete přečíst exkluzivně na serveru eFotbal – https://www.efotbal.cz/clanek-219984-Opozice-v-parlamentu-pomohla-v-boji-proti-Berbrovym-pijavicim-Valne-hromady-se-smeji-konat-prijde-zm.html !

zdroj foto: efotbal.cz