Hattrick

Nováček z Hradce má desetkrát menší rozpočet než Sparta. Jak je na tom druhé pražské S?

Markantní rozdíly mezi týmy z jedné ligy nejsou nic neobvyklého. Například takový rozpočet Realu Madrid je pochopitelně mnohonásobně hodnotnější než třeba Levante či Cadizu. Chudé a bohaté týmy najdeme pochopitelně i ve Fortuna lize. 

Nováček Fortuna ligy z Hradce Králové například operuje s rozpočtem 70 milionů korun. I přesto ale není nejchudším týmem z ligy. Taková Sparta si může dovolit pracovat s více než desetinásobným rozpočtem. Pořád je to ale o poznání méně než její v posledních letech úspěšnější rival z Edenu.

Nejlépe na tom z hlediska rozpočtu není ani Viktoria Plzeň. Ta se netají mistrovskými ambicemi a zatím se jí v sezóně pod vedením Michala Bílka daří, hodnota kádru ani rozpočet ale není ani zdaleka takový jako v případě Sparty nebo Slavie. I přesto má ale větší rozpočet než Jablonec a Slovácko, které v uplynulé sezóně skončily v tabulce před Plzní.

Jakou tržní hodnotu mají ostatní týmy z Fortuna ligy? A má větší rozpočet Karviná nebo Teplice? Kompletní informace o financování všech šestnácti ligových klubů si přečtete v ligovém speciálu HATTRICKu!