Blogy,  Články,  Domácí fotbal

Nezdar v Ostravě? Tak vypadá Slavia bez Součka. Potřebuje lepší náhradníky, ty má na severu Čech

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY. Slavia Český pohár, tedy MOL Cup, potřetí za sebou nevyhraje. Může za to osmifinálová zasloužená porážka 0:2 po prodloužení ve Vítkovicích s Baníkem Ostrava, který tak červenobílým vrátil květnovou finálovou prohru z Olomouce (také 0:2). Slávističtí trenéři sice udělali proti nedělnímu ligovému vítězství v Plzni (1:0), kde Pražané také nijak nekoncertovali, osm změn v základní sestavě, ovšem hlavní příčinou slabé hry a špatného výkonu podle mého názoru bylo, že šetřili Tomáše Součka. Ano, takhle vypadá současná Slavie bez Součka.

Nenahraditelný motor…

Kdyby v zimě z Edenu odešel, byla by to pro sešívané velká ztráta. S ním v sestavě není absence pěti reprezentantů (Deli, Ngadeu, Stoch, Zmrhal, Král), kteří v létě Slavii opustili, tak znát. I v kombinovanou sestavu dokáže Tomáš Souček dovést k výhře, naposledy třeba proti Příbrami (3:1), kdy dal po pauze dva góly ze tří. Ovšem bez slávistického motoru Slavia nejede, náhradní motory ji neslouží.

Ve středu mohli červenobílí v Ostravě prohrávat 0:2 už po první půli. Když to vše přežili a trenér Trpišovský posílal postupně do hry trumfy v podobě Stancia či Coufala, zdálo se, že by mohli nad Baníkem vyhrát. Jenže zkušený ostravský kouč Bohumil Páník vytáhl do prodloužení dlouhána Smolu a Pražané byli dvakrát sestřeleni ze vzduchu.

Někdo možná začne řešit absenci dlouhodobě zraněného stopera Hovorky, jenž kvůli přetrženým vazům v koleni nedohrál zápas v Plzni. Nemyslím si ale, že by stoper menší než 180 centimetrů dokázal ostravským náletům v prodloužení zabránit. Na vině je podle názoru opět Součkova absence. Vysoký záložník totiž po Deliho a Ngadeuově odchodu hraje jakéhosi třetího stopera. Je pěkné, když statistici vyzdvihují, kolik toho Souček za zápas naběhá, ovšem mě by spíš zajímalo, kolik toho odhlavičkuje.

Slávistický brankář Ondřej Kolář, který i v Ostravě málem doplatil na své kličkovací exhibice, po utkání naštvaně tvrdil, že s takovým přístupem dostane Slavia v úterý v Lize mistrů v Barceloně desítku.

I asistent trenéra Slavie Jaroslav Köstl kritizoval své svěřence za to, že si do Vítkovic přijeli zahrát, zatímco Baník chtěl vyhrát. A že to je velká mrzutost, protože v Edenu měli v sezoně 2019/2020 v plánu zopakovat double a že jim osmifinálové vyřazení z domácího poháru dosti komplikuje sezonu.

To je velká pravda, protože přes velmi kvalitní výkony mají slávisté po polovině (a dvou domácích zápasech) základní skupiny v Lize mistrů na posledním místě jediný bodík a pokud nedojde v listopadu a v prosinci k zásadní výsledkové změně, nebudou hrát na jaře ani Evropskou ligu.

Více na eFotbal.cz