Hattrick

Největší přestupy léta

Krize nekrize, evropské velkokluby v létě roztočily stamilionová transferová kola do rekordních otáček. V Premier League se ještě nikdy v historii neutrácelo tak, jako tohle léto, přičemž dosavadní rekord ze sezony 2017/2018 byl překonán o třetinu! Vybrat jen deset největších přestupních pecek bylo letos těžší než kdy jindy, ale pojďme na to!

Erling Haaland, 21 let, Norsko

Borussia Dortmund > Manchester City

60 milionů eur

Nejobávanější útočník současnosti s bilancí 117 gólů ve 118 zápasech (od přestupu do Salcburku) se vrací na místo, kde strávil první tři roky svého života. Očekávání jsou obrovská, ale s tržní cenou 150 milionů eur jde o kauf století.

Robert Lewandowski, 33 let, Polsko

Bayern Mnichov > Barcelona

45 milionů eur

Od roku 2014, kdy přestoupil do Bayernu, nenasázel nikdo na světě víc gólů než on. Ani Messi s Ronaldem! Do omlazovací kúry Barcy, o které se psalo loňské léto, sice Lewa příliš nezapadá, ale jestli jí nevystřílí úspěch on, tak nikdo.

Raheem Sterling, 27 let, Anglie

Manchester City > Chelsea

56 milionů eur

Za sedm let na Etihad si připsal přes 200 kanadských bodů a získal jedenáct trofejí. Teď se jeden z nejmrštnějších křídelníků vrací do Londýna, kde s fotbalem začínal, aby s novými majiteli přidal svůj pátý mistrovský titul.

Gabriel Jesus, 25 let, Brazílie

Manchester City > Arsenal

52 milionů eur

Má být tím, kdo všem ukáže, že se s Arsenalem zase musí počítat. Legenda „kanonýrů“ Mikael Silvestre mu hranici úspěchu a neúspěchu nakreslil na dvaceti ligových brankách. Osobní rekord? Čtrnáct…

Aurélien Tchouameni, 22 let, Francie

Monako > Real Madrid

80 milionů eur

Nominálně největší přestup léta a čtvrtý nejdražší nákup v historii Realu! Na defenzivního hráče, který mezi dospělými odehrál jen dvě celé sezony, dost peněz, ale v Madridu v něm vidí nového Makélélého.

Zbylých pět přestupů, které redakce HATTRICKU považuje za největší, najdete v novém čísle – s Robertem Lewandowským na titulce –, které je právě teď na stáncích!