Blogy

„Nebojte se a hrajte!“ aneb Je dobře, že profesor Kolář doporučuje, aby už Peltovi skončil absťák

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY. Můžete si o něm myslet cokoliv. Ostatně by ho v půlce června měl čekat soud kvůli podivnému rozdělování státních dotací, což se jeho advokáti nyní ještě snaží oddálit. Ano, řeč je o Miroslavu Peltovi, bývalém předsedovi FAČR, který právě kvůli této dotační kauze už před třemi lety musel svou funkci opustit. Nyní dělá „jen“ šéfa ligového FK Jablonec. Jak na jiném místě citujeme z jeho pondělního interviewserveru isport.cz, Pelta už má prý „absťák“ a chce ligu dohrát. A také věří, že příští úterý 12. května na ligovém grémiu zvedne velká většina klubů ruku pro dohrání nejvyšší soutěže podle původního plánu.

Ostatně v jiném velkém rozhovoru pro deník Sport tento Peltův názor podporuje i profesor Pavel Kolář, přednosta Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství UK a jeden z nejrespektovanějších evropských fyzioterapeutů. Mimochodem také jeden z jedenácti spoluautorů známého otevřeného dopisu lékařů Univerzity Karlovy, který vyzývá k návratu k běžnému životu.

Hrát fotbal je naše práce

Na Peltovi je sympatické, že chce ligu dokončit, přestože jde do neznáma a může si výsledkově jen uškodit.Kdyby byla nyní Fortuna:liga ukončena, tak jako se to kvůli státním nařízením stalo ve Francii nebo Nizozemsku, zůstal by jeho Jablonec třetí a šel by opět do Evropské ligy.

Více na eFotbal.cz