Blogy

Může Vrba, bez Berbra ve VIPu, pomoci Spartě? Zlomí odpor fandů? Nebo dopadne jako Straka ve Slavii?

Trenér Pavel Vrba ve Spartě! Místo odvolaného Václava Kotala. Podle zákulisních informací se to ukulo na středečním zasedání nejvyššího klubového vedení v pražské Pařížské ulici, jednom z nejdražších bulvárů ve střední Evropě. Přitom ještě ve středečním vydání deníku Sport, který patří sparťanskému majiteli Danielu Křetínskému, ve fanouškovské rubrice emotivně nabádal Vrbu příznivec Baníku Ostrava: „Pavle, pojď domů!“

Rosický prý chtěl Bílka

I autor těchto řádků se domníval, že zkušený lodivod zvolí spíš příjemnější a pohodlnější návrat do „svého“ ostravského prostředí. Kde trenérsky vyrůstal. Ostatně letenský sportovní ředitel Tomáš Rosický, který by o takovém kroku měl především rozhodovat, údajně podporoval do trenérské funkce exsparťana a jiného bývalého reprezentačního kouče. Michala Bílka. Muže, jenž Spartu už jednou trénoval (2006 až 2008), a dovedl ji v roce 2007 k double (k titulu i k vítězství v Českém poháru). 

Navíc Bílek, naposledy působící u reprezentačního týmu Kazachstánu (skončil tam v listopadu po nezdaru v Lize národů), byl s českým národním celkem mnohem úspěšnější než po něm Vrba. Postoupil s ním na EURO 2012 v Polsku do čtvrtfinále, zatímco Vrbův tým o čtyři roky později na ME 2016 vybouchl a kouč si dokonce už v průběhu turnaje měl mimo francouzské dějiště šampionátu domlouvat zahraniční angažmá v ruské Machačkale. 

Celý Čtvrteční ofsajd Pavla Procházky si můžete přečíst exkluzivně na webu eFotbal – https://www.efotbal.cz/clanek-219729-Muze-Vrba-bez-Berbra-ve-VIPu-pomoci-Sparte-Zlomi-odpor-fandu-Nebo-dopadne-jako-Straka-ve-Slavii.html !

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

zdroj foto: efotbal.cz