Hattrick

Mistrem Evropy 2020 se stali Němci, Češi skončili ve čtvrtfinále aneb Virtuální EURO 2020 s Panenkou a spol.

Šestnácté EURO 2020, které se mělo v roce svého 60. výročí výjimečně konat ve dvanácti městech dvanácti zemí právě v těchto dnech od pátku 12. června do neděle 12. července, bylo sice kvůli světové pandemii nového koronaviru přeloženo na rok 2021, ovšem redakce HATTRICKU přesto svůj „virtuální“ evropský šampionát odehrála. A to za účasti pěti expertů v čele s jednou z největších legend historie ME, Antonínem Panenkou, a tří redaktorů našeho magazínu. Vyšlo jim, že se ve finále střetnou dva poslední mistři světa z roku 2014, resp. 2018, tedy Němci a Francouzi, že jejichž duelu vyšlo vítězně Německo, Šilhavého Češi skončili ve čtvrtfinále.

Hrálo se přesně podle systému UEFA, čtyřiadvacet týmů se střetlo nejprve v šesti základních skupinách, všech osm účastníků určilo výsledky 36 zápasů, a vyšlo jim šestnáct postupujících do osmifinále. Ti se pak spolu podle daného klíče postupně střetli v osmifinále, osmičkavítězů v čtvrtfinále, úspěšné kvarteto v semifinále a dva nejlepší ve finále.

Dlužno ještě podotknout, že z odložené březnové baráže o čtyři volná místa určil HATTRICK předem tyto čtyři postupující do hlavního finálového turnaje:

  • Island ze skupiny A (v konkurenci s Rumunskem, Bulharskem a Maďarskem),
  • Slovensko ze skupiny B (v konkurenci s Irskem, Bosnou a Hercegovinou a Severním Irskem),
  • Skotsko ze skupiny C (v konkurenci s Izraelem, Norskem a Srbskem) a
  • Kosovo ze skupiny D (v konkurenci se Severní Makedonií, Gruzií a Běloruskem).

Jak tipovali finále?

Antonín Panenka

Francie-Německo 0:0 po prodloužení, 3:4 na penalty. Obě mužstva umějí hrát zodpovědně, že zajištěné obrany a bez rizika. Uvidíme šachovou partii, čekání na chybu, která nepřijde ani v prodloužení. Při penaltách Němci prokážou ocelové nervy.

Stanislav Levý

Francie-Německo 1:2 po prodloužení.Rozhodujícím faktorem finále bude opět vynikající výkon německého gólmana a větší vůle po vítězství v nastaveném čase.

Petr Švancara 

Francie-Německo 2:2 po prodloužení, 3:4 na penalty. Skvělá partie dvou titánů, góly MbappéhoFrancouzům k titulu tentokrát nepomohou.

Ivan Grégr

Francie-Německo 1:2 prodloužení. V prodloužení dá Německo vítěznou branku a tímto o všem rozhodne.Francie odejde z hrací plochy se svěšenou hlavou. Oslavovat budou Němci. 

Michal Prokeš

Francie–Německo 2:1. Po nerozhodném poločase 1:1 vyhrají Francouzi po MS 2018 i ME 2020. Úplně všechno ti Němci zase vyhrát nemůžou.

Tomáš Benda

Francie-Německo 2:0.Při vší úctě k Němcům větší kvalitu oproti Francouzům mají v současné době jen v brance. A to se projeví. Hráčům, jako Sané, Gnabry, Werner, Brandt nebo Harvetz, bude patřit až příští EURO 2024.

Jan Hrabálek

Francie-Německo 0:2. Galský kohout dokokrhal, dokonalá pomsta za čtyři roky staré semifinále na EURO ve Francii.

Pavel Procházka

Francie-Německo 1:2. Duel dvou posledních mistrů světa z roku 2014., resp. 2018 vyhrají koncentrovanější Němci. Trenér Joachim Löw se tak po trenérovi světových šampionů stává i koučem šampionů evropských.

Po sečtení všech výsledků osmi účastníků Virtuálního EURO 2020 HATTRICKU docházíme k tomuto konečnému finálového výsledku:

FRANCIE-NĚMECKO 2:6.

V šedesátileté historii ME od roku 1960 do roku 2020 by tak zvítězili   Němci již počtvrté (1972, 1980, 1996, 2020), Francouzům by zůstaly dva triumfy (1984, 2000).

Aktéři EURO 2020 HATTRICKU

ANTONÍN PANENKA – československý internacionál, mistr Evropy 1976 a majitel bronzu z ME 1980, autor rozhodující penalty ve finále ME 1976 s Německem.

STANISLAV LEVÝ – československý internacionál, semifinalista Poháru UEFA 1982/1983, úspěšný trenér několika českých i zahraničních klubů.

PETR ŠVANCARA–brněnská legenda, bývalý ligový útočník, mj. Zbrojovky Brno, Slavie Praha či Interu Bratislava, populární televizní glosátor.

IVAN GRÉGR – respektovaný mezinárodní rozhodčí, který řídil evropské poháry, rozhodoval mj. utkání i Diegu Maradonovi či RuuduGullitovi.

MICHAL PROKEŠ – bývalý sportovně technický ředitel FAČR, exčlen výkonného výboru FAČR, bývalý přední funkcionář Dukly a Slavie Praha. 

TOMÁŠ BENDA – redaktor magazínu HATTRICK.

JAN HRABÁEK – šéfeditor magazínu HATTRICK.

PAVEL PROCHÁZKA – šéfredaktor magazínu HATTRICK.

Tipy Antonína Panenky a spol. (včetně komentářů) všech 51 zápasů Virtuálního EURO 2020 HATTRICKU včetně výsledků českého národního týmu najdete v HATTRICKU SPECIÁL 2, který je na trhu od čtvrtka 4. června 2020.