Hattrick

Memphis Depay: od „trávy“ ke hvězdám

Splnil se mu dávný sen a v létě přestoupil do Barcelony. První zklamání přišlo o pár dní po podpisu smlouvy. Memphis Depay se dozvěděl, že s Messim si nezahraje. Naopak, měl se stát jeho nástupcem. Jenže ani tato role mu na podzim nesedla. Barcelona po 21 letech nepostoupila do jarní části Ligy mistrů. Nizozemský útočník tak neprožívá zrovna ideální období, ostatně jako v mnoha etapách jeho někdy až moc bouřlivého života. Jeho fotbalovou story zmapoval magazín Hattrick, který je nyní na trhu. Jeho příběh stojí za přečtení.

Jedni ho mají za rozmazleného floutka, který uměl pořádně roztočit vydělané peníze a utratit je za zbytečnosti. Druzí ho zase zbožňují za to, že dokáže střílet góly, strhávat na sebe pozornost soupeřových obran a tím pádem pomáhat týmu. Jeho účet na instagramu sleduje přes 12 milionů fanoušků nejen kvůli fotbalu, ale i kvůli jeho pestrému osobnímu životu. Memphis je modeman a chce být jednou módním návrhářem, je také rapper a teenagery už uhranul více než 20 singly vlastní produkce.  Memphis Depay prostě nenudí…

Kdyby tak jeho fanoušci věděli, jak složitá a komplikovaná cesta vedla k tomu, až si jej vyhlédli v tak slavném klubu jako FC Barcelona…Na dimenze evropského velkoklubu jej vybrousili v Eindhovenu, ale před tím stál nad propastí, když jeho velkou kamarádkou byla „tráva“, ale ne ta fotbalová. V Manchesteru pak nedával fotbalu úplně vše a zhlížel se třeba v kupování drahých aut a ledniček ze stříbra. 

Oči mu otevřelo až angažmá v Lyonu, odkud se dostal do Barcelony. Prostě Memphis Depay nenudí a určitě nebude ani vás nudit jeho příběh na stránkách magazínu Hattrick.