Kylian Mbappe
Hattrick

Mbbapé: Léto splněných snů?

Mbappého přestup do Realu Madrid už je podle všeho hotový, ale nejde zdaleka o jediný sen, který si francouzská superstar může v létě splnit. Liga mistrů, mistrovství evropy a olympijské hry – to všechno si může letos odškrtat během června, července a srpna, ale minimálně jeden sen se mu nejspíš nesplní.

Do Madridu už měl rodák ze severovýchodního předměstí Paříže nakročeno několikrát. V jedenácti letech ho real pozval, aby trénoval s týmem dvanáctiletých a podíval se, jak to v takovém velkoklubu vypadá a chodí. Ve čtrnácti se mu dostalo stejného zážitku na pozvání londýnské Chelsea, ale přesto zůstal dál v Bondy, kde jej vedl jeho táta. Už tou dobou se alespoň začal učit španělsky, aby měl aklimatizaci v Madridu jednoho dne snazší. O tom, že tam jednou přestoupí, jeho táta nikdy nepochyboval. „Už v šesti letech bylo poznat, že je jiný,“ vzpomíná jeden z jeho prvních trenérů Antonio Riccardi. „Byl mnohem rychlejší než ostatní, driblink měl téměř dokonalý. Byl to absolutně největší talent, jaký jsem kdy viděl, a to jsem jich v Paříži viděl opravdu hodně.“

Podobná slova zpětně slýcháme z úst různých mládežnických trenérů o různých hráčích velmi často, ale že byl Mbappé odmalička opravdu unikátní, potvrzují i skauti všech velkých evropských klubů. Kromě pozorovatelů Realu a Chelsea se na něj jezdily dívat i výpravy z Liverpoolu, Manchesteru City nebo Bayernu Mnichov. Už v patnácti letech si mohl vybrat jakýkoli klub v evropě, ale táta věděl, že cesta věhlasnou akademií vede k věhlasnému dospělému angažmá jen výjimečně, a vybral mu Monako – knížecí klub, který vychoval francouzské legendy jako Thierry Henry, Ludovic Giuly, Emmanuel Petit nebo Lilian Thuram (všichni později oblékli dres Barcelony).

Celý příběh tohoto skvělého fotbalisty, jemuž osobně volal i francouzský prezident Macron a debatoval s ním na téma odchodu z Paříže, najdete v novém vydání magazínu Hattrick. Na stáncích už vás čeká!